Hlavní navigace

Přenesená daňová povinnost 15% nebo 21%

  • (neregistrovaný) 176.98.110.---

    2. 11. 2013 10:24

    Dobrý den,
    děláme pro hlavního dodavatele stavební práce. Režim tedy bude v přenesené daňové povinnosti, ale jak máme rozlišit, jestli sazba daně bude 15% nebo 231%, když přesně nevíme k čemu bude budova sloužit ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2013 11:06

      P.C. (neregistrovaný) 89.190.74.---

      Re: přenesená daňová povinnost 15% nebo
      Určení sazby a výpočet daně je přece povinnost vašeho odběratele. Vy žádnou daň nepočítáte a na dokladu neuvádíte ani sazbu. Stačí základ daně a to i v hlášení na FÚ. §92a ZDPH je v něčem nejasný?

    • 2. 11. 2013 11:16

      P.C. (neregistrovaný) 89.190.74.---

      Re: přenesená daňová povinnost 15% nebo
      Ještě doplňuji: Na faktuře uveďte "Fakturováno v režimu přenesení daňové povinnosti" a doplňte kódy CZ-CPA k jednotlivým položkám.

    • 2. 11. 2013 12:32

      KarlaV (neregistrovaný) 80.90.129.---

      Re: přenesená daňová povinnost 15% nebo
      a proč by mělo být na FA uvedeno "fakturováno v režimu přenesení DP"?? Doklad musí obsahovat větu: "dań odvede zákazník"... ani kódy CZ-CPA se nemusí uvádět....

    • 2. 11. 2013 12:53

      Vohralík (neregistrovaný) 78.80.180.---

      Re: přenesená daňová povinnost 15% nebo
      >>>>Dobrý den,
      >>>>děláme pro hlavního dodavatele stavební práce. Režim
      >>>>tedy bude v přenesené daňové povinnosti, ale jak máme
      >>>>rozlišit, jestli sazba daně bude 15% nebo 231%, když
      >>>>přesně nevíme k čemu bude budova sloužit ?
      >>>>Děkuji
      >>>
      >>>Určení sazby a výpočet daně je přece povinnost vašeho
      >>>odběratele. Vy žádnou daň nepočítáte a na dokladu
      >>>neuvádíte ani sazbu. Stačí základ daně a to i v
      >>>hlášení na
      >>>FÚ. §92a ZDPH je v něčem nejasný?
      >>
      >>Ještě doplňuji: Na faktuře uveďte "Fakturováno v
      >>režimu přenesení daňové povinnosti" a doplňte kódy
      >>CZ-CPA k
      >>jednotlivým položkám.
      >
      >a proč by mělo být na FA uvedeno "fakturováno v režimu
      >přenesení DP"?? Doklad musí obsahovat větu: "dań
      >odvede zákazník"... ani kódy CZ-CPA se nemusí uvádět....

    • 2. 11. 2013 20:35

      P.C. (neregistrovaný) 89.190.74.---

      Re: přenesená daňová povinnost 15% nebo
      Díky, přesnou textaxi se mi nechtělo hledat... §29.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).