Re: zkrácený úvazek 4hod denně
Pokud za vás není plátcem na ZP stát (důchodce, student....), pak budete muset ZP odvádět alespoň z výše 8 500,-Kč měsíčně. SPodvádíte z dosažené mzdy, tam nic nedoplácíte. Odpracovaná doba se vám normálně započítává do důchodu, samozřejmě bude důchod nižší než kdyby jste pracovala na plný úvazek a vydělaal více peněz.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Připravovaná novela stavebního zákona: Znovu a lépe?
Perličky z diskuze účetních k JMHZ
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
3. 11. 2013 17:25
dobrý den,
prosím o radu, mám možnost pracovat na zkrácený úvazek na 4hod denně a zajímalo by mě, jestli mi z toho plynou nějaké povinnosti např. doplácet si zdr. a sociální do životního minima 8500kč. Na zkrácený úvazek jsem chtěla pracovat a zcela mi vyhovuje, na důchod se mi odpracovaná doba také počítá nebo ne? Jenom budu mít peněz? nebo ještě něco? děkuji