Hlavní navigace

Exekuce - podpora v nezaměstnanosti.

• (neregistrovaný) 77.78.85.---

6. 11. 2013 9:23

Prosím pěkně, vím že je dotaz trochu mimo mísu, ale můj kamarád má exekuci. Doposud byl zaměstnaný a zaměstnavatel mu ze mzdy strhával. V létě však o práci přišel - výpověď ze strany zaměstnavatele a zaregistroval se na Úřadu práce. Pro účely výplaty podpory v nezaměstnanosti si zřídil běžný účet, který mu však exekutor hned zablokoval. Můj dotaz zní, zda někdo náhodou nevíte, jestli má exekutor právo mu takto zabavit všechny prostředky na běžném účtu přesto, že jde o podporu v nezaměstnanosti, která je nižší, než nezabavitelná částka.

Já chápu, že má dluhy a že by je měl platit, ale doposud platil a připadá mi dost hrozné, že mu exekutor sebere úplně všechno. To má začít krást?

Omlouvám se, trochu mě to rozhodilo, do průseru se dostanete raz dva a pak jste každému ukradení a klidně si chcípněte, všem je to jedno.

V každém případě budu vděčná za každou radu, moc ráda bych mu pomohla.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2013 14:13

RRR (neregistrovaný) 77.95.194.---

Re: Exekuce - podpora v nezaměstnanosti.
      A z podpory se mu exekuce strhávala? Přiznal ji na ÚP? Pokud ano, neměl exekutor právo čerpat strhávanou splátku z nařízené exekuce na plat (podporu) a zároveň obstavit účet. Pokud ne, a ani neposlal byť jen př.200,- měsíčně s tím, že nemá jak doložit příjmy, exekutor má právo udělat další kroky - obstavení účtu, zabavení majetku atd. :-(

• 8. 11. 2013 14:30

mirka.p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Re: Exekuce - podpora v nezaměstnanosti.
      Dobrý den, moc děkuji za reakci. V tom bude asi zakopaný pes, on se za svou situaci hrozně stydí a pak dělá takové hlouposti, že to na pracáku nenahlásí. Prosím Vás, pokud ještě můžu otravovat, neznáte nějakou dobrou publikaci, nebo odkaz na internetové stránky, kde bych se dozvěděla přesná pravidla při exekuci?
      Děkuji a přeji Vám krásný víkend.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).