Hlavní navigace

Náhrada mzdy,moc prosím!

  • (neregistrovaný) 93.99.163.---

    6. 11. 2013 11:31

    Zaměstnannec v PN od 22.10.2013, pracuje na noční směny , jedna směna = 11,5 hod.
    Rozvrh směn:
    22.10. není směna 0 hod.
    směna z 23.10. od 19.00 hod. na 24.10. do 7.00 hod. ( 11,5 hod.)
    směna z 24.10. od 19.00 hod. na 25.10. do 7.00 hod. ( 11,5 hod.)
    26.10. není směna 0 hod.
    směna z 27.10. od 19.00 hod. na 28.10. do 7.00 hod. ( 11,5 hod.)
    směna z 28.10. od 19.00 hod. na 29.10. do 7.00 hod. ( 11,5 hod.)
    30.10. není směna 0 hod.
    směna z 31.10. od 19.00 hod. na 1.11. do 7.00 hod. ( 5 hod. do půlnoci ).
    V době PN měl odpracovat celkem 4,5 směny, 51 hodin. První 2 směny mu nezaplatím - tedy 23 hod. ? Zaplatím mu 28 hodin náhrady mzdy? Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2013 11:36

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Náhrada mzdy,moc prosím!
      Nezaplatíte mu prvních 24 hodin. Tzn. neplacena bude směna z 23.10. -11,5hod. + směna z 24.10. -11,5 hod. a z 27.10. nezaplatíte 1 hodinu.

    • 6. 11. 2013 11:50

      jarkaO (neregistrovaný) 93.99.163.---

      Re: Náhrada mzdy,moc prosím!
      Moc děkuji p. jasná, volala jsem na OSSZ, napíši Vám jejich odpověď:
      § 192 odst. (1) ZP :náhrada mzdy nepřísluší za první 3 dny PN, nejvýše však za prvních 24 neodpracovaných hodin z rozvržených směn. První 3 dny jsou: 22.10.-24.10. a spočítáte směny do půlnoci!Dny neodsouváte, ty se posouvají pouze kdyby odpracoval 22.10. celou směnu.Toto mám písemně od OSSZ. Tzn. směna není kalendářní den, to jsem pochopila, začínalo by se počítat od 22.10. do 24.10. do půlnoci? Děkuji

    • 6. 11. 2013 11:53

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Náhrada mzdy,moc prosím!
      Vždyť vám to tam píšou - nejvýše však za prvních 24 neodpracovaných hodin z rozvržených směn.

    • 6. 11. 2013 12:08

      jarkaO (neregistrovaný) 93.99.163.---

      Re: Náhrada mzdy,moc prosím!
      Děkuji moc p. jasná, já jsem z toho úplně vedle.Tak proč mně píšou první 3 dny jsou: 22.10.-24.10. a že mám spočítat směny do půlnoci.To by bylo tak, že od 22.10. do 24.10. byla směna z 23.10 na 24.10. 11,5 hod. a do půlnoci 24.10. 5 hodin, tj. 16,5 hodiny. Nezlobte se a děkuji za odpověď.

    • 6. 11. 2013 12:26

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Náhrada mzdy,moc prosím!
      "V mezích období uvedeného ve větě první přísluší tato náhrada mzdy nebo platu za dny, které jsou pro zaměstnance pracovními dny, a za svátky, ..... náhrada mzdy nebo platu nepřísluší za první 3 takovéto dny dočasné pracovní neschopnosti, nejvýše však za prvních 24 neodpracovaných hodin z rozvržených směn."

      V zákoníku práce se píše o pracovních dnech a rozvržených směnách. Je to tak, jak píše paní Jasná, první 3 směny jsou 23.-24., 24.-25., 27.-28., z té třetí směny zaplatíte 10,5 hodiny. Jestli má mít směnu 11.11., tak tu zaplatíte jen do půlnoci.

    • 6. 11. 2013 15:25

      jarkaO (neregistrovaný) 77.48.250.---

      Re: Náhrada mzdy,moc prosím!
      >>>>>Zaměstnannec v PN od 22.10.2013, pracuje na noční
      >>>>>směny , jedna směna = 11,5 hod.
      >>>>>Rozvrh směn:
      >>>>>22.10. není směna 0 hod.
      >>>>>směna z 23.10. od 19.00 hod. na 24.10. do 7.00 hod. (
      >>>>>11,5 hod.)
      >>>>>směna z 24.10. od 19.00 hod. na 25.10. do 7.00 hod. (
      >>>>>11,5 hod.)
      >>>>>26.10. není směna 0 hod.
      >>>>>směna z 27.10. od 19.00 hod. na 28.10. do 7.00 hod. (
      >>>>>11,5 hod.)
      >>>>>směna z 28.10. od 19.00 hod. na 29.10. do 7.00 hod. (
      >>>>>11,5 hod.)
      >>>>>30.10. není směna 0 hod.
      >>>>>směna z 31.10. od 19.00 hod. na 1.11. do 7.00 hod. (
      >>>>>5
      >>>>>hod. do půlnoci ).
      >>>>>V době PN měl odpracovat celkem 4,5 směny, 51 hodin.
      >>>>>První 2 směny mu nezaplatím - tedy 23 hod. ? Zaplatím
      >>>>>mu 28 hodin náhrady mzdy? Moc děkuji.

      >>>>>
      >>>>
      >>>>Nezaplatíte mu prvních 24 hodin. Tzn. neplacena bude
      >>>>směna z 23.10. -11,5hod. + směna z 24.10. -11,5 hod.
      >>>>a
      >>>>z 27.10. nezaplatíte 1 hodinu.
      >>>Moc děkuji p. jasná, volala jsem na OSSZ, napíši Vám
      >>>jejich odpověď:
      >>>§ 192 odst. (1) ZP :náhrada mzdy nepřísluší za první
      >>>3
      >>>dny PN, nejvýše však za prvních 24 neodpracovaných
      >>>hodin z rozvržených směn. První 3 dny jsou:
      >>>22.10.-24.10.
      >>>a spočítáte směny do půlnoci!Dny neodsouváte, ty se
      >>>posouvají pouze kdyby odpracoval 22.10. celou
      >>>směnu.Toto
      >>>mám písemně od OSSZ. Tzn. směna není kalendářní den,
      >>>to jsem pochopila, začínalo by se počítat od 22.10.
      >>>do
      >>>24.10. do půlnoci? Děkuji
      >>
      >>Vždyť vám to tam píšou - nejvýše však za prvních 24
      >>neodpracovaných hodin z rozvržených směn.
      >doporučuji http://www.123ferratum.cz
      A co by mi byla půjčka?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).