Hlavní navigace

Daňový řád § 141 odst.4

  • (neregistrovaný) 90.179.138.---

    6. 11. 2013 12:13

    V 9.měsíci jsem omylem použila špatný kurz při přepočtu opravného daňového dokladu - při samovyměření dph jsem nepoužila původní kurz.
    Daňová povinnost dph za 9.měsíc se nemění "nula od nuly pojde".
    Musím tedy podat dodatečné dph - oprava údajů dříve tvrzených, nebo můžu opravit v účetnictví na správný kurz, ale dodatečné dph nepodávat na základě daňového řádu § 141 odst.4, neboť se poslední daňová povinnost nemění, pouze údaje dříve tvrzené.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2013 14:04

      mája (neregistrovaný) 90.179.138.---

      Re: daňový řád § 141 odst.4
      Ale opravit kurz v interních dokladech na správný původní kurz můžu - nepodám dodatečné přiznání, nebo to nemám opravovat, s tím že jsem nechtěla podat dodatečné přiznání?
      Děkuji za radu, příště si dám veliký pozor, aby se mi to nestalo!!!

    • 6. 11. 2013 17:52

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: daňový řád § 141 odst.4
      opravte v účetnictví

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).