Hlavní navigace

Plátce DPH - překročení 1 mil. Kč

  • (neregistrovaný) 84.242.80.---

    8. 11. 2013 17:48

    Dobrý den,
    plátcem DPH se stane ten, kdo překročí za 12 měsíců následujících po sobě obrat 1 mil Kč. Pro výpočet obratu za jednotlivé měsíce se bere datum vystavení faktury nebo datum přijetí platby?
    Jsem OSVČ.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2013 17:56

      Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: Plátce DPH - překročení 1 mil. Kč
      Do obratu pro účely povinné registrace plátce DPH patří plnění uvedená v ustanovení § 54 a 56 Zákona o DPH, pokud nejsou doplňkovou činností uskutečněnou příležitostně.

      Do obratu pro povinnost zaregistrovat se jako plátce DPH počítáme úplaty, které nám náleží za uskutečněná plnění (třeba dodání zboží či poskytnutí služby) s místem plnění v tuzemsku. Přitom rozhodující je den, kdy jsme plnění uskutečnili, a ne den, kdy dostaneme peníze.

      Musíme tedy započíst i plnění, která jsme uskutečnili, ale odběratel nám je zaplatil později, případně vůbec nezaplatil, nebo nám například místo peněz poskytl nějakou protislužbu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).