Hlavní navigace

Mohu si uplatnit DPH u starších dokladů?

  • (neregistrovaný) 77.78.117.---

    9. 11. 2013 8:30

    Mohu v podvojném účetnictví založit pokladní doklady 3 měsíce staré s uplatněním DPH až nyní v přiznání za 10/2013? A ještě zda si mohu zřizovací náklady na s.r.o. jako jsou kolky, notářský zápis, apod. uplatnit také DPH až nyní? Předem děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2013 11:34

      v.e.n.d.y.

      Re: Mohu si uplatnit DPH u starších dokl
      Dovolím si nesouhlasit. §73 zákona o DPH
      (3) Nárok na odpočet daně nelze uplatnit po uplynutí lhůty, která činí 3 roky. Lhůta pro uplatnění nároku na odpočet daně počne běžet prvním dnem měsíce následujícího po zdaňovacím období, ve kterém nárok na odpočet daně vznikl. Po uplynutí této lhůty je plátce oprávněn uplatnit nárok na odpočet daně na vstupu u přijatého zdanitelného plnění, pokud
      a) mu vznikla povinnost tuto daň přiznat, nebo
      b) toto zdanitelné plnění použije pro účely plnění podle § 13 odst. 4 písm. b).

    • 11. 11. 2013 8:45

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Mohu si uplatnit DPH u starších dokl
      samozřejmě 3 roky zpětně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).