Hlavní navigace

Identifikovaná osoba dobrovolně?

• (neregistrovaný) 90.177.40.---

11. 11. 2013 10:11

Dobrý den, prosím, identifikovanou osobou se nemohu stát dobrovolně? Je to tak? V mém případě....až přijmu službu s místem plnění v ČR od osoby mimo ČR? (zjednodušeně...). Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 11. 2013 18:27

Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

Re: identifikovaná osoba dobrovolně?
      Identifikované osoby

§6g
      Osoba povinná k dani, která není plátcem, nebo právnická osoba nepovinná k dani jsou identifikovanými osobami, pokud v tuzemsku pořizují zboží z jiného členského státu, které je předmětem daně, kromě zboží pořízeného prostřední osobou v rámci zjednodušeného postupu při dodání zboží uvnitř území Evropského společenství formou třístranného obchodu, ode dne prvního pořízení tohoto zboží.

§6h
      Osoba povinná k dani se sídlem nebo provozovnou v tuzemsku, která není plátcem, je identifikovanou osobou ode dne přijetí zdanitelného plnění s místem plnění v tuzemsku od osoby neusazené v tuzemsku, pokud se jedná o

a) poskytnutí služby,

b) dodání zboží s instalací nebo montáží, nebo

c) dodání zboží soustavami nebo sítěmi.

§6i
      Osoba povinná k dani se sídlem nebo provozovnou v tuzemsku, která není plátcem, je identifikovanou osobou ode dne poskytnutí služby s místem plnění v jiném členském státě podle § 9 odst. 1, s výjimkou poskytnutí služby, které je v jiném členském státě osvobozeno od daně.

• 11. 11. 2013 21:04

Lukajda (neregistrovaný) 90.183.214.---

Za odpověď děkuji, nicméně je mi k ničemu. Dobrovolně se jako IO zaregistrovat nemůžu (?), ale proč mám dostat fakturu z EU s DPH, DPH zaplatit, pak se registrovat jako IO a DPH mám znovu odvést a zaplatit? Nebo jak to mám udělat, aby mi partner vystavil fakturu bez DPH, když nemám platné DIČ?

• 11. 11. 2013 21:26

Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

No já nevím. Já v ZDPH vidím jedinou možnost - a to že registrace IO je možná až ve chvíli, kdy se jí stane...

• 12. 11. 2013 8:10

jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

Platí v celé EU, pokud jde o službu dle našeho §9, tak stačí dát na vědomí , že jste "podnikatel" a služba by měla být bez DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).