Hlavní navigace

Exist.exekuce pouze ze Zápočt.listu?

  • (neregistrovaný) 88.101.156.---

    11. 11. 2013 12:11

    dobrý den, dnes jsme přijali da PP zam., která má na ZL od předchozího zam.uvedenou srážku ze mzdy /exekuci/ částka, číslo účtu. Musím deponovat, nebo mám počkat zda nám příjde prostřednictvím ID exěkuční příkaz? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 11. 2013 12:17

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: exist.exekuce pouze ze Zápočt.listu?
      musíte informovat exekutora, že u vás nastoupil do PP. Ex.vám pošle ex.příkaz a podle toho budete srážet.

    • 11. 11. 2013 12:33

      Rose (neregistrovaný) 77.95.194.---

      Re: exist.exekuce pouze ze Zápočt.listu?
      Promiňte, že se do toho zeptám...manžel měl exekuci na plat, skončila mu doba určitá a zapsal se na ÚP. V zápočtovém listu ex.měl také napsanou. Musíme tedy informovat exekutora jak píšete, nebo prostě stačí když to ÚP bude strhávat a odesílat? Děkuji

    • 11. 11. 2013 21:58

      RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

      Re: exist.exekuce pouze ze Zápočt.listu?
      v OSŘ je napsáno:
      § 295
      (1) Přestal-li povinný pracovat u dosavadního plátce mzdy, musí to oznámit do jednoho týdne soudu, který nařídil výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy.
      Do jednoho týdne musí povinný soudu rovněž oznámit, že nastoupil práci u jiného plátce mzdy.
      Podle mého je ten, kdo má exekuci, informovat vždy patřičný soud (exekutora) o změně zaměstnání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).