Hlavní navigace

Osobní auto na úvěr se zálohou

• (neregistrovaný) 94.112.98.---

14. 11. 2013 8:24

Prosím o odpověď :
    Podnikatel koupil do firmy vůz. Na faktuře od prodejce je 770 000,-- Kč s vyčíslenou DPH. Dále je od celkové čásky odečtena záloha na koupi ve výši 270 000,- s vyčíslením DPH, zde byla vystavena též zálohová faktura. Na částku 500 000,--Kč si podnikatel vzal úvěr u ČSOB leasingu. Vede daňovou evidenci a je plátce DPH, samozřejmě očekává vrácení DPH z plné výše vozu
    1. Při vypracování přiznání k DPH mám uvést nárok na vrácení daně z celé čásky vozu?
    2. Jak se zaúčtovává platba zálohy v hotovosti, je li na zálohové faktuře částka s DPH ?
    3. Splátky úvěru předpokládám jsou nedaňový výdaj, do výdajů přijdou úroky ze skutečně zaplacených záloh r.2013. Je to tak?

Velmi děkuji za odpověď, snad jsem otázky formulovala srozumitelně, při tak velké vratce DPH očekávám kontrolu z FÚ

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2013 8:37

mirka.p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Re: Osobní auto na úvěr se zálohou
      K té kontrole... do přiznání k DPH vyplníte mimo jiné řádek 47 a z toho už bude bernímu úředníkovi jasné, proč případný nadměrný odpočet vznikl a mně se také osvědčilo spolu s přiznáním zaslat kopii faktury díky které nadměr vznikl. Ještě jsem kvůli nadměrným odpočtům kontrolu neměla, max. úředník zavolá a nechá si vysvětlit proč....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).