Hlavní navigace

Více nepřednostních pohledávek

• (neregistrovaný) 85.70.169.---

18. 11. 2013 9:42

Dobrý den,
    moc prosím o pomoc mzdové účetní se zkušenostmi s exekucemi. Nastoupil k nám nový zaměstnanec, který má v zápočtovém listu 8 nepřednostních exekucí. Všechny exekutory jsem již obeslala v jakém jsou pořadí.Jde mi o výpočet. Postupuji jako by byla jen jedna exekuce ? Zaměstnanec má čistou mzdu 14 714 Kč bezdětný svobodný. Vyšlo mi, že bych měla strhnout 2 883 Kč. Může si prosím někdo najít čas a zkontrolovat můj postup. Byla bych moc vděčná. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 11. 2013 9:47

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

Re: Více nepřednostních pohledávek
      Z takové mzdy srážíte 2883 Kč. Podle pořadí, až splatíte 1., budete splácet další, samozřejmě, pokud nepřišly v 1 den.

• 18. 11. 2013 9:51

prolog (neregistrovaný) 85.70.169.---

Mockrát děkuji. Mám z toho zamotanou hlavu. Když sečtu všechny exekuce vyjde mi šílená častka, tak mi přišla ta vypočtená částka ,kterou mám srážet strašně nízká. Tak jsem klidnější. Opravdu Vám moc děkuji za čas, který jste věnovala mé otázce a přeji krásný den.

• 18. 11. 2013 9:49

Mak (neregistrovaný) 90.183.152.---

Ano, pokud se jedná o nepřednostní pohledávky, srazíte 1/3, tedy 2.883,- Kč.
      V zápočtovém listu nejsou data přijetí ex. příkazů? Budete srážet na jednotlivé exekuce podle pořadí. Kdyby měly některé stejné pořadí, budete měsíční srážku poměrně dělit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).