Hlavní navigace

FAV do zahraničí plátci, zakoupeno v ČR

  • 88.83.187.---

    18. 11. 2013 13:53

    Dobrý deN,

    mám dotaz ohledně faktury, mám vystavenou fakturu pro paní, která pochází z Rakouska, je plátce v Rakousku, mám okopírovaný doklad s jejím DIČ, koupila si od nás zboží, ale nedopravovali jsme jí ho, zakoupila ho přes e-shop a vyzvedla v místě podnikání. Jak bude vypadat faktura, budu fakturovat bez daně nebo to bude s daní, když si jej vyzvedla sama v ČR?

    Děkuji za radu,

    Lenka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 11. 2013 15:17

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: FAV do zahraničí plátci, zakoupeno v
      pokud budete mít nějaký důkaz, že zboží vyvezla, např. její čestné prohlášení, můžete fakturovat bez DPH jako osvobozené plnění dle §64 ZDPH

    • 19. 11. 2013 7:44

      lenini

      Re: FAV do zahraničí plátci, zakoupeno v
      Dobře, děkuji,

      ještě se chci zeptat, na faktuře by mělo být napsáno podle kterého paragrafu se fakturuje a že daň odvede zákazník?

      Děkuji.

    • 19. 11. 2013 8:05

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: FAV do zahraničí plátci, zakoupeno v
      ano, text, že se jedná o osvobozené plnění s nárokem na odpočet DPH dle §64 ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).