Hlavní navigace

Převod do osoního užívání

• (neregistrovaný) 90.179.141.---

21. 11. 2013 13:17

Prosím o radu: FO mám majetek a nyní ho budeme k 31.12.2013 vyřazovat do osobního užívání - končíme s firmou.

Majetek koupen r 92 od neplátce daně tedy DPH neuplatněno
    V roce 2002 - 2005 přestavba - tedy technické zhodnocení.
    Na většině uplatněn odpočet DPH. v roce 2005 přes VÚD dáno tech. zhodnocení k majetku.

Budeme nyní muset DPH vracet?
    Myslím, že když je to už po lhůtě 5 let tak už ne, je to správně.

Měli jsme změnu úč. programu a některé doklady už nemohu dohledat tedy ani nevím které účty byly s DPH a které ne.
    Díky moc za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 11. 2013 23:26

P.C. (neregistrovaný) 84.242.91.---

Re: Převod do osoního užívání
      A jak odhadnete hodnotu nyní? Je majetek použitelný? Budete mít znalecký posudek? Atd. Ideální je prodat jako značně opotřebovaný přes nějaký bazar. Lhůta 5 let platí na osvobození od daně z příjmu při prodeji majetku vyřazeného z podnikání do osobního vlastnictví.

Ještě jsem neslyšel, že by FÚ dělal fyzickou kontrolu starého vyřazeného majetku, ale pokud jde o desítky milionů, mohlo by ho to zajímat...

• 22. 11. 2013 12:46

Anka 2 (neregistrovaný) 109.80.0.---

Re: Převod do osoního užívání
      Dobrý den, omlouvám se, za neúplné informace. Jsou to budovy a pozemky. Technické zhodnocení je na té budově. Převzala jsem účto a nyní nemám všechny potřebné podklady o všech účtech co šli na TZ. Pokud bych musela odvést DPH z celého TZ bylo by to cca 700.000,- a to je hrůza. A přeci nebudu odvádět i to co nebylo uplatněno. Vůbec si nevím rady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).