Hlavní navigace

Prodej darovaného bytu.

  • (neregistrovaný) 217.112.166.---

    21. 11. 2013 20:06

    Dobrý večer, prosím o radu, jaké povinnosti k podání daní bude mít syn, kterému letos babička darovala byt. Byt je v jiném městě, syn v něm nebydlí, chce jej prodat a koupit byt u nás. Děkuji všem za rady. Eva Marie

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 11. 2013 20:57

      x (neregistrovaný) 90.176.109.---

      Re: Prodej darovaného bytu.
      * daň z převodu nemovitostí
      * daň z příjmů (P-kupní cena, V-ocenění pro účely darování - i když se darovačka neplatila).

    • 21. 11. 2013 21:03

      Eva Marie (neregistrovaný) 217.112.166.---

      Re: Prodej darovaného bytu.
      Lze odhad udělat dodatečně? Znamená to tedy, že základ daně bude jen rozdíl příjmů a výdajů? Eva Marie

    • 21. 11. 2013 21:12

      x (neregistrovaný) 90.176.109.---

      Re: Prodej darovaného bytu.
      Odhad k datu darování.
      Výdajů je více - viz § 10 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).