Hlavní navigace

Prohlášení poplatníka

• (neregistrovaný) 78.80.114.---

22. 11. 2013 14:52

Dobrý den, mám zaměstnání na HPP a v něm podepsané prohlášení. Brzy budu nastupovat na mateřskou dovolenou. V čase mateřské a rodičovské bych si ráda přivydělávala u jiného zaměstnavatele na vedlejší pracovní poměr nebo nějakou dohodu. Lze v takovém případě u toho jiného zaměstnavatele podepsat prohlášení poplatníka, ikdyž u současného zaměstnavatele mám prohlášení podepsané, ale nepoplyne mi od něj v čase mateřské a rodičovské žádný zdanitelný příjem?
    děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 11. 2013 14:58

jiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: prohlášení poplatníka
      Nebudete-li mít příjem v tom zaměstnání , kde máte podepsané prohláení ( např. dovolenou po PPM) , tak stačí zapsat u tohoto zaměstnání,že od určitého data rušíte podpis v Prohlášení(ne zpětně) a můžete podepsat u jiného . Jen nesmí být současně u obou zaměstnavatelů, jak víte.

• 22. 11. 2013 15:05

Hanise (neregistrovaný) 78.80.114.---

Aha! Díky! To mi nedocvaklo. Dovolenou po PPM mít budu, tak by bylo asi nejlepší zrušit podpis prohlášení až potom, že?
      Ještě jednou díky!

• 22. 11. 2013 15:09

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Náhrada za dovolenou bude pravděúpodobně vyšší než 5000.- , takže bude daněno zálohovou daní, nemusela byste kvůli tomu měnit podpis, kdyby se Vám to nehodilo. Jen byste kvůli tomu pak musela z obou příéjmů podávat daňové přiznání , což není žádná tragédie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).