Hlavní navigace

Poloviční úvazek

 • (neregistrovaný) 90.177.99.---

  25. 11. 2013 15:06

  Dobrý den, dostal jsem nabídku (v současné ekon.krizi)zůstat ve firmě ale na 1/2úvazek...co to všechno obnáší? Mzdu mi zaměstnavatel zkrátí dle naší domluvy nebo je nějaká definice, přímo úměrná. Jak dovvolená, PN,diety?Musím se u něho nějak odhlásit a zase přihlásit nebo dál pokračuji v prac.poměru, na co mám a na co nemám právo, nárok...Jak ušetří zaměstnavatel? pouze tím, že jsou nižší odvody SP a ZP a daň?Promiňte, neorientuji se...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 11. 2013 15:42

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: poloviční úvazek
   Jedná se o překážku na straně zaměstnavatele a z těchto důcodů ( odbyt. dočasné potíže) může a,lle jen na základě písemné dohody s Vámi změnit ppodmínky sjednané v pr.smlouvě.Takže žádná nová smlouva ani odhlašování a přihlašování. Toto vše je starost zaměstnavatele. Dovolená co se týká nároku zůstává stejná, ale náhrada bude odpovídat úvazku. Zůstáváte dále nemocensky pojištěn, výše PN bude počítána z tzv. rozhodného období a tím je vždy 12 předch.kalendářních měsíců před nemocí(pokud pr.poměr netrval kratší dobu, pak od nástupu nejdéle však12 kal.měsíců), takže tam se to projeví snížením denního vyměř.základu pro výpočet dávek postupně.
   Diety budou sampzřejmě podle délky směn, tedy kratší směna, nižší stravné.
   Změna v placení nejméně 60 % prům.výdělku musí být však dočasná a není-li odbor.organizacce, musí ji zamtel stanovit ve svém vnitřním předpisu a násl. i ve změně Vaší pr.smlouvy.
   ( podívejte se na § 209 Zákoníku práce).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).