Hlavní navigace

Daň z příjmů FO

  • (neregistrovaný) 83.208.123.---

    28. 11. 2013 21:26

    Dobrý večer,

    jsem studentka a potřebovala bych poradit s řešením seminárky.

    Poplatníkem je živnostník zabývající se ekonomickým poradenstvím. Které z následujících bodů mají či nemají vliv na daň?

    1) úroky ze sporožirového účtu ve výši 831,- Kč - zdaněny srážkovou daní, neuvádím v přiznání

    2) v září poslán ze sporožirového účtu dar ve výši 10 000,- Kč Fondu ohrožený dětí se sídlem v Praze - odečtu od základu daně, min
    2 % max 10 %

    3) v prosinci poslán z podnikatelského účtu dar ve výši 600,- Eur Nadaci na ochranu kamzíka podtatranského se sídlem v Kišiněve - neodečtu od základu daně, není v EU

    4) v průběhu roku poslány na účet stavebního spoření vklady ve výši 28 000,-Kč, do dvou let požádá stavební spořitelnu o úvěr na koupi bytu do osobního vlastnictví - nemá na daň vliv

    5) prodej akcií (balík 100 ks akcií) získaných darem před třemi lety od strýce, akcie s celkovou nominální hodnotou 12 000,- Kč prodány za cenu 76 500,- Kč, poplatník je majitelem 3 % ZK společnosti -osvobozeno

    6) v dubnu příjem na sporožirový účet autorský honorář ve výši 3 450,-Kč za článek otisknut v časopise Mladý ochránce přírody - srážková daň

    7) na měsíc pronájem svého bytu sestřenici za 6 000,-, výdaje s pronájmem nebyly - osvobozeno

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 11. 2013 23:42

      praha (neregistrovaný) 90.180.200.---

      Re: Daň z příjmů FO
      V tuto hodinu již člověk myslí zkratkovitě, ale myslím, že vše je správně, až na 7- Osobně to vždy daním v par. 9 (pronájem).
      Nevidím text, který by to mohl přeřadit do par. 10 a neuvádět.

    • 28. 11. 2013 23:45

      RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

      Re: Daň z příjmů FO
      ano, také bych to tak viděla - příjem z pronájmu zdanit (kdyby nebyl povinen podávat DP, pak by tento příjem , protože je do 6000 Kč danit nemusel), ale poku d je povinen podat DP, musí ho tam uvést

    • 29. 11. 2013 7:42

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Daň z příjmů FO
      Příležitostný pronájem je osvobozen jen u movitých věcí, takže zdanit v § 9, výdaje může dát 30%.

    • 29. 11. 2013 11:22

      Andrys (neregistrovaný) 84.242.95.---

      Re: Daň z příjmů FO
      Moc děkuji. U toho pronájmu jsem se řídila § 10 odst. 3 písm. a), ale přehlídla jsem, že se jedná o příležitosný pronájem MOVITÝCH věcí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).