Hlavní navigace

Výpověď z pracovního poměru - rodičovská

 • (neregistrovaný) 83.240.58.---

  30. 11. 2013 16:45

  Dobrý den,

  potřebovala bych se zeptat, jak se postupuje při výpovědi z organizačních důvodů pro zaměstnance, který je na rodičovské dovolené.

  Kolik platů mu náleží 2+3? Tedy dvouměsíční výpovědni doba (která počíná běžet v den ukončení rodičovské dovolené) + tři měsíční mzda jako odstupné?

  Je možné, aby zaměstnavatel mohl tuto odměnu nějakým způsobem zkrátit?

  Předem díky všem za pomoc.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 12. 2013 20:14

   Víťa (neregistrovaný) 62.190.136.---

   Re: Výpověď z pracovního poměru - rodičo
   Zaměstnavatel se neruší, jedná se o kamarádku - nebudou mít pro ni již místo. Délka zaměstnání je víc, jak 10 let. Já se domnívám, že má nárok na 2+3 platy. Oni se trochu cukají a chtějí se dohodnout na nižším vyrovnání

  • 3. 12. 2013 8:05

   xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

   Re: Výpověď z pracovního poměru - rodičo
   Když čerpá rodičovskou dovolenou, tak se na ni vztahuje zákaz výpovědi, výjimka kdy tento zákaz neplatí je právě rušení zaměstnavatele nebo jeho části.Proto jsem se ptala, jestli se zaměstnavatel ruší. Výpověď jí tedy mohou dát až po skončení čerpání RD. Potom poběží minimálně dvouměsíční výpovědní doba a teprve pak PP skončí s nárokem na odstupné v jejím případě tříměsíční. Kdyby pro ni už neměli ve výpovědní době práci, jedná se o překážku na straně zaměstnavatele a náleží jí v té době náhrada mzdy ve výši 100%. Jestli jí skutečně dali výpověď v době čerpání RD, měla by zaměstnavateli písemně oznámit neplatnost výpovědi a trvat na tom, že její PP platí dál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).