Hlavní navigace

Dividendy

  • (neregistrovaný) 213.155.250.---

    2. 12. 2013 8:16

    Možná dotaz dost v předstihu, ale zeptám se. Pokud a.s. vykáže na za r. 2013 zisk, rezervní fond již činí 20 % základního kapitálu a ztráty min. let byly již v předchozích letech uhrazeny ze zisku, může společnost vyplatit akcionářům dividendy nejen ze zisku za r. 2013, ale i ze zisku min. let evid. na účtu 428?
    Děkuji za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 12. 2013 9:27

      Darina (neregistrovaný) 213.155.250.---

      Re: dividendy
      Dle obchodního zákoníku § 178 odst. 6 (účinnost do 31.12.2013) a dle zákona o obchodních korporacích § 350 (účinnost od 1.1.2014) je výplata dividend i z nerozděleného zisku minulých let možná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).