Hlavní navigace

Jednatel

  • (neregistrovaný) 85.70.14.---

    2. 12. 2013 13:15

    Prosím o radu,
    může jednatel, který není zaměstnancem jezdit firemním automobilem pro firemní účely?

    Děkuji
    Pepa

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 12. 2013 15:30

      pája

      Re: jednatel
      sjednává se smlouva o výkonu funkce jednatele (§ 66 obch.z.), kde se sjednají veškeré požitky, které bude mít jednatel v souvislosti s výkonem funkce, případně o tom rozhodne VH firmy, potom kontrolní orgány chtějí vidět, na co vše má jednatel nárok, co užívá k výkonu funkce, jakou pobírá odměnu, nebo bez odměny atd.Musíte zjistit, zda VH nebo smlouva něco takového určují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).