Hlavní navigace

Zrušení registrace k DPH

 • (neregistrovaný) 81.19.8.---

  3. 12. 2013 12:18

  Dobrý den, prosím máte někdo zkušenosti s uplatněním §117 daň.řádu. v souvislostí se zrušením registrace DPH ze zákona (12měsíců bez uskutečněného plnění).
  Podnikatelský subjekt s.r.o. - FÚ zrušil registraci DPH ze zákona (12 měs.bez vykázaného uskutečněného plnění).
  Než na to přišel a registraci k DPH obnovil, stalo se v mezidobí to, že v této firmě byly vystaveny faktury za služby vč. DPH. Pokud by s.r.o. FÚ požádalo o obnovu řízení dle §117, doložilo vystavené doklady z mezidobí, kdy ofic.nebyl plátcem DPH, doložilo, že tyto dodávky služeb byly uskutečněny a FÚ by na základě těchto nových skutečností vydal rozhodnutí o registraci DPH se zpětnou platností, šlo by za takových okolností na straně příjemce služeb uplatnit DPH na vstupu??

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 12. 2013 13:54

   Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

   Re: Zrušení registrace k DPH
   FÚ zrušil registraci k DPH zřejmě dle §106 1b), pokud jste na FÚ neoznámili důvod, proč jste neuskutečnili během 12ti předchozích měsíců žádné plnění v rámci ek.činnosti, oprávněně. Pokud jste plnění z ek. činnost uskutečnili až po zrušení registrace ze strany FÚ, je vaší chybou, že jste se včas nepřihlásili znovu k registraci k DPH.
   FÚ vám žádnou zpětnou registraci k DPH nevydá.
   Jednat s FÚ jste měli ještě ve lhůtě těch 12-ti měsíců před zrušením registrace k DPH, kdy jste FÚ měli také oznámit, že v nejbližší době vykážete plnění na výstupu, tehdy by domluva s FÚ byla možná, aby vám registraci k DPH nerušil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).