Hlavní navigace

Daně při těžbě vlastního lesa

  • (neregistrovaný) 193.86.144.---

    4. 12. 2013 11:39

    Dobrý den, prosím o názor.
    Jak se postupuje se zdaněním v případě, že jsem jako vlatník lesa, les nechal vytěžit. Mám určitý zisk, a také určité výdaje. Měl bych uvést do Daňového přiznání prodej lesa, i jeho celkové výdaje vynaložené na vytěžení, platby firmám, a také pracovníkům (OSVC) .
    Není to podnikaní jakot akové, ale jednorázová akce.
    Prosím poradte jak postupovat.
    Jedná se zde o daň z prodeje 15%, nebo jde o jiný typ daně..

    Navíc jsem v současné době OBZP, a platím si minimální částku pojištění. Jak postupovat s tímto.
    Děkuji velmi za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 12. 2013 22:32

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: Daně při těžbě vlastního lesa
      Jde o příjem podle § 10 zákona o daních z příjmů. Uvádí se v příloze č. 2 přiznání. K příjmu si uplatníte výdaje - buď prokazatelně vynaložené nebo paušální výdaj 80% - a z rozdílu vypočítáte 15% daň z příjmů. Dále můžete uplatnit slevy na dani (sleva na poplatníka, na studium, na invaliditu ...). Tento příjem nepodléhá odvodům na zdravotní a sociální pojištění.

    • 5. 12. 2013 7:31

      autorj (neregistrovaný) 37.188.238.---

      Re: Daně při těžbě vlastního lesa
      Tedy paušál jako řemeslná činnost. Je tedy bezpředmětné žádat po některých zúčastněných doklady k pracím. Neplatí zde limit pro který se paušál da využít? Předpokládaná těžba je do 1mil.korun.

    • 5. 12. 2013 8:58

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: Daně při těžbě vlastního lesa
      Paušál jako u zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství. Limity paušálních výdajů platí u vybraných příjmů podle § 7 ZDP a u příjmů z pronájmu podle § 9 ZDP. Toto je příjem podle § 10/1/a/ ZDP (příjem ze zemědělské výroby, která není provozována podnikatelem), u kterého nebyl stanoven limit výdajů. Výdaje uplatníte podle § 10/4 ZDP, kopíruji:" Jde-li o příjmy ze zemědělské výroby, lze výdaje uplatnit podle § 7 odst. 7 písm. a). Poplatník, který uplatňuje výdaje podle § 7 odst. 7 písm. a), je povinen vždy vést záznamy o příjmech."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).