Hlavní navigace

Mateřská na druhé dítě

  • (neregistrovaný) 89.177.205.---

    6. 12. 2013 12:28

    Dobrý den, mám dotaz týkající se mateřské na druhé dítě. Nastoupila jsem zpět do původního zaměstnání na zkrácený úvazek po dvouleté rodičovské dovolené. Nyní jsem zjistila, že čekáme druhé dítě. Mám pracovní poměr na dobu neurčitou. Před nástupem na první mateřskou dovolenou jsem pracovala na plný úvazek. Moje otázka zní, z čeho se mi bude vypočítávat další mateřská, zda bude jako ta původní (z příjmů z plného úvazku), když nastoupím na další mateřskou do čtyř let věku předchozího dítěte, či z příjmů z nynějšího zkráceného úvazku? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 12. 2013 13:04

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Mateřská na druhé dítě
      Použije se ten DVZ, který pro vás bude výhodnější. Ve vašem případě tedy pravděpodobně ten pro předcházející PPM.

    • 6. 12. 2013 14:30

      misulin (neregistrovaný) 89.177.205.---

      Re: Mateřská na druhé dítě
      Dobrý den, mám dotaz týkající se mateřské na druhé
      dítě. Nastoupila jsem zpět do původního zaměstnání na
      zkrácený úvazek po dvouleté rodičovské dovolené. Nyní
      jsem zjistila, že čekáme druhé dítě. Mám pracovní poměr
      na dobu neurčitou. Před nástupem na první mateřskou
      dovolenou jsem pracovala na plný úvazek. Moje otázka
      zní, z čeho se mi bude vypočítávat další mateřská, zda
      bude jako ta původní (z příjmů z plného úvazku), když
      nastoupím na další mateřskou do čtyř let věku předchozího
      dítěte, či z příjmů z nynějšího zkráceného úvazku?
      Děkuji.

      >Použije se ten DVZ, který pro vás bude výhodnější. Ve
      >vašem případě tedy pravděpodobně ten pro předcházející
      >PPM.


      Děkuji za odpověď. Názory, které jsem k této problematice našla, byly totiž dosti rozdílné.

    • 6. 12. 2013 14:47

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Mateřská na druhé dítě
      Nevím proč.
      187/2006 Sb. Zákon o nemocenském pojištění
      § 19, odst. 3

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).