Hlavní navigace

Vstupní lékařská prohlídka

• (neregistrovaný) 94.112.26.---

11. 12. 2013 17:44

Dobrý večer, prosím o konzultaci k tomuto problému:

vstupní lékařská prohlídka musí být samozřejmě před uzavřením pracovní smlouvy, ale jak dlouho ?

Na školení nám totiž bylo řečeno, že lékařský posudek je účinný až po uplynutí 10 denní lhůty (prac. dnů) na odvolání, které se nelze vzdát.

Takže jestli jsem to dobře pochopila tak když uchazeč absolvuje lékařskou prohlídku např. 5.12., tak smlouvu můžu uzavřít nejdříve 19.12. ???? Bez dodržení této lhůty by prý byla absolutně neplatná.
    Můžete mi napsat vaše názory nebo zkušenosti ?

Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2013 21:51

danka1 (neregistrovaný) 94.112.26.---

Re: vstupní lékařská prohlídka
      No i Judr. Šubrt si to myslí, že bude nutná novela, nicméně takhle jsem to já i kolegyně z jeho školení pochopily.
      Jasné je, že ta lhůta na odvolání tam je a odkladný účinek nemá jen pokud je posudek - nezpůsobilý, nebo způsobilý s podmínkou.

• 11. 12. 2013 22:15

iva. (neregistrovaný) 77.242.90.---

To školil JUDr. Šubrt z AKV?
      Proč by se někdo odvolával prot posudku "způsobilý"? :-)

• 11. 12. 2013 22:56

danka1 (neregistrovaný) 94.112.26.---

Ano, JUDr. Šubrt z AKV. On na to právě upozorňoval, že je to nesmysl, nicméně že pokud nebude tato lhůta dodržena, smlouva je absolutně neplatná, dle nového občanského zákoníku, který bude platit od 1.1.

Původně prý to mělo být jen u periodických prohlídek, protože tam se může stát, že zaměstnanec nesouhlasí s posudkem - způsobilý, protože si třeba myslí, že má nemoc z povolání atd.
      Ale že u přijetí je to nesmysl, uchazeč chce pracovat, zaměstnavatel ho chce přijmout , je způsobilý, přesto prý ta lhůta musí proběhnout. Očekává se novela.
      No a já nevím, jak přesně od kterého dne se počítá, zda do těch 10 pracovních dní na odvolání se počítá už ten den, kdy byl posudek vydán, nebo až den následující.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).