Hlavní navigace

Přidanění od neplátce z EU

  • (neregistrovaný) 90.182.167.---

    12. 12. 2013 10:09

    Dobrý den,

    chci se zeptat, jak je to s přidaněním DPH při nákupu zboží od neplátce ze Slovenska. Je nutné toto zboží přidanit a následně si můžeme daň odečíst tak jako při revers charge anebo tento nákup spadá tak jako dřív pod neplátce, tudíž nic nevyměřujeme a účtujeme jako při nákupu od neplátce z ČR?

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 12. 2013 10:30

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Přidanění od neplátce z EU
      přidaňuje se pouze dodání zboží s montáží nebo instalací - viz §108 odst. 1 ZDPH
      pořízení zboží od osoby neregistrované k DPH v SR dáte mimo přiznání

    • 12. 12. 2013 10:48

      KatkaM (neregistrovaný) 90.182.167.---

      Re: Přidanění od neplátce z EU
      Děkuji,

      ale v §108 se píše: Přiznat daň jsou povinni...plátce nebo identifikovaná osoba, kteří pořizují v tuzemsku zboží z jiného členského státu...

    • 12. 12. 2013 11:01

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Přidanění od neplátce z EU
      to ano, ale jde o pořízení zboží od osoby reg. v EU-viz§16

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).