Hlavní navigace

OT Comfort energy vs Centropol - právník

  • (neregistrovaný)

    17. 12. 2013 8:48

    Dobrý den.
    Dnes můj kamarád obdržel dopis od Centropolu, jeho dodavatele elektřiny, že firma Comfort energy (jiný poskytovatel el. energie), na základě plné moci, kterou prý má udělenou od mého kamaráda, ruší s firmou Centropol smlouvu a přechází ke společnosti Comfort energy. Firma Centropol poslala kamarádovi dopis, kde ho upozorňuje, že bude platit pokutu, pokud s nimi smlouvu ukončí a přejde k novému dodavateli elektřiny, tj. k firmě Comfort energy. Firma Centropol v příloze zaslala kamarádovi návrh dopisu, který má zaslat firmě Comfort energy, že odstupuje od nově uzavřené smlouvy s firmou Comfort energy, zároveň vypovídá plnou moc a odvolává souhlas s inkasem z jeho SIPA(!). Problém ale je, že kamarád s firmou Comfort energy nikdy žádnou smlouvu neuzavřel, nikomu plnou moc nedal a nechápe, co se to děje. Prosím, neřešíte to někdo náhodou také a nevíte, o co jde?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 12. 2013 11:35

      ewa1 (neregistrovaný)

      Re: OT Comfort energy vs Centropol - prá
      Já jsem takový dopis od Centropolu dostala včera. Pravda je, že jsem uzavřela smlouvu o změně dodavatele, ale Centropol mi píše, že je ta smlouva prý neplatná a že budu platit pokutu. Rovněž dopis o odstoupení od smlouvy byl přiložen, abych ji vypověděla. Koukám na to jako jelen, a nevím, co si o tom mám myslet.

    • 19. 12. 2013 10:22

      Mirek_nagano (neregistrovaný)

      Re: OT Comfort energy vs Centropol - prá
      Dobrý den, také jsem to obdržel. Koukal jsem na to rozpačitě a upřímně nevím co mám dělat.

      Když jsem se nad tím zamyslel a pokud se zachovám jak mi Centropol radí tak mohu dostat pokutu od Comfort Energy. Může mi to někdo vyvrátit nebo potvrdit? Děkuji

    • 19. 12. 2013 10:33

      . (neregistrovaný)

      Re: OT Comfort energy vs Centropol - prá
      http://www.energetickaporadna.cz/?p=1031

      http://www.energiejenda.cz/Reakce2.php?re=CENTROPOL%20ENERGY%20a.s.%20MOJE%20ENERGIE

    • 19. 12. 2013 11:05

      jolanta (neregistrovaný)

      Re: OT Comfort energy vs Centropol - prá
      >>Dobrý den, také jsem to obdržel. Koukal jsem na to
      >>rozpačitě a upřímně nevím co mám dělat.
      >>
      >>Když jsem se nad tím zamyslel a pokud se zachovám jak
      >>mi Centropol radí tak mohu dostat pokutu od Comfort
      >>Energy. Může mi to někdo vyvrátit nebo potvrdit?
      >>>Děkuji
      >
      >
      >http://www.energetickaporadna.cz/?p=1031
      >
      >http://www.energiejenda.cz/Reakce2.php?re=CENTROPOL%20ENERGY%20a.s.%20MOJE%20ENERGIE

      Také mi došel nejenom dopis od centropolu ale i od Xenergie.
      Každý tvrdí, že ten druhý nemá pravdu. Navíc mi chodí od obou SMS -od centropolu celkem výhružné, od Xenergie zase tvrdí, že za mne přebírají veškerou právní ochranu. A ta pokuta? Nevím. - to je ale pěkný vánoční dárek, že jo!
      >

    • 20. 12. 2013 9:24

      rRenata (neregistrovaný)

      Re: OT Comfort energy vs Centropol - prá
      Tak jsme napsali vlastní dopis jak na Comfort energy tak na Centropol.
      Přiložený dopis od Centropolu o vypovězení smlouvy s firmou Comfort energy, kterou kamarád obdržel jako přílohu, aby jí zaslal Comfort energy, jsme hodili do koše, protože není od čeho odstupovat, když nebyla uzavřena žádná nová smlouva. Kamarád s touto firmou nikdy nejednal, nic neuzavíral, nic nepodepisoval ani nikomu neudělil plnou moc. Včera jsme obdrželi dopis od firmy Comfort energy, kdy nám sdělují něco ve smyslu, že zjistili chování firmy Centropol, která vyhrožuje svým zákazníkům pokutou, když přejdou k nim, jako k novému dodavateli energie. Utvrzují nás v tom, že když přejdeme, bude vše v pořádku a že se jedná o nekalou praktiku ze strany firmy Centropol. Problém ale je v tom, že kamarád nikam nepřecházel, ani přejít nechce a s firmou Comfort energy žádnou smlouvu nepodepsal. V dopise jsme uvedli, že jsme s firmou Comfort energy nic nepodepsali a zažádali jsme je o zaslání té údajné smlouvy a plné moci, na základě které oni jednají jménem kamaráda s firmou Centropol. Tak uvidíme, co bude následovat. Prosím i vás ostatní, jestli byste sem nemohli napsat, jak to pokračuje u vás.
      Je to opravdu velice zajímavá předvánoční praktika.
      Přeji všem pohodové prožití vánočních svátků a pevné nervy :-)

    • 20. 12. 2013 13:26

      Kalinová (neregistrovaný)

      Re: OT Comfort energy vs Centropol - prá
      >Tak jsme napsali vlastní dopis jak na Comfort energy
      >tak na Centropol.
      >Přiložený dopis od Centropolu o vypovězení smlouvy s
      >firmou Comfort energy, kterou kamarád obdržel jako
      >přílohu, aby jí zaslal Comfort energy, jsme hodili do
      >koše, protože není od čeho odstupovat, když nebyla
      >uzavřena žádná nová smlouva. Kamarád s touto firmou nikdy
      >nejednal, nic neuzavíral, nic nepodepisoval ani nikomu
      >neudělil plnou moc. Včera jsme obdrželi dopis od firmy
      >Comfort energy, kdy nám sdělují něco ve smyslu, že
      >zjistili chování firmy Centropol, která vyhrožuje svým
      >zákazníkům pokutou, když přejdou k nim, jako k novému
      >dodavateli energie. Utvrzují nás v tom, že když přejdeme,
      >bude vše v pořádku a že se jedná o nekalou praktiku ze
      >strany firmy Centropol. Problém ale je v tom, že
      >kamarád nikam nepřecházel, ani přejít nechce a s firmou
      >Comfort energy žádnou smlouvu nepodepsal. V dopise jsme
      >uvedli, že jsme s firmou Comfort energy nic nepodepsali
      >a zažádali jsme je o zaslání té údajné smlouvy a plné
      >moci, na základě které oni jednají jménem kamaráda s
      >firmou Centropol. Tak uvidíme, co bude následovat.

      >Prosím i vás ostatní, jestli byste sem nemohli napsat, jak
      >to pokračuje u vás.
      >Je to opravdu velice zajímavá předvánoční praktika.
      >Přeji všem pohodové prožití vánočních svátků a pevné
      >nervy :-)

      Chci jen upozornit na to, že jem si zpočátku taky myslela, že se společností COMFORT ENERGY nemám nic společného. Ať se radši kamarád koukne do všech smluv. V lepším případě nic nepodepsal.

    • 9. 1. 2014 18:50

      Petr2014 (neregistrovaný)

      Re: OT Comfort energy vs Centropol - prá
      Jestli ten kamarád na Comfort Energy neposlal to odstoupení, tak je od ledna u této nové společnosti. Stalo se mi to samé a zjišťoval jsem o co jde: Comfort odstoupil na základě smluvy od mé smlouvy s Centropolem a odůvodnil to tím, že Centropol SNÍŽIL cenu elektřiny(!), což mi teda fakt vůbec nevadí... Tu smlouvu s Comfortem jsem ale uzavřel asi už v roce 2012 a už jsem na to dávno zapoměl. Je možný, že to ten kamarád taky podepsal takhle dávno a vypustil to s hlavy. Asi se to týká dost lidí, protože obě firmy maj zákaznický linky přetížený a nedalo se tam prakticky dovolat.

    • 20. 12. 2013 13:22

      Kalinová (neregistrovaný)

      Re: OT Comfort energy vs Centropol - prá
      Dobrý den, řeším stejný/podobný problém.
      Zjistila jsem, že jsem opravdu sepsala smlouvu s COMFORT ENERGY s.r.o., ale v domění, že se jedná o nějakou přidruženou společnost. Stalo se tak nekalým úmyslem agenta, který nám předložil obě smlouvy! Samozřejmě nám nedošlo, že se jedná o úplně jiné společnosti a nemají nic se sebou společného.

      Na lince COMFORT ENERGY.s.r.o. mi sdělili, že smlouvu můžu vypovědět 5 dní před dodáním první dávky elektřiny a že pokud stihnu podat výpověď (nejpozději do 23.12.2013!), tak bych žádné sankce či pokuty neměla platit. Otázka je, zda mě po novém roce nepříjde pokuta za odstoupení i přesto že mi tvrdili, že ne.
      U Centropolu a.s. mě upozornili na to, abych si první týden v lednu zavolala na svého distributora, což je ČEZ a radši si zjistila, kdo je mým dodavatelem.

      Takže já jsem podala ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY A ODVOLÁNÍ PLNÉ MOCI u COMFORT ENERGY,s.r.o. a Zároveň pro jistotu napsala Centropolu, že jsem odeslala to odvolání, a že chci aby i nadále zůstali mým dodavatelem.

      Jsem zvědavá jak to dopadne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).