Hlavní navigace

Skonto u vydané zahraniční faktury

 • (neregistrovaný) 46.33.119.---

  17. 12. 2013 15:37

  Dobré odpoledne,

  Prosím o následující informaci.Myslíte,že je veliký prohřešek,když se skonto u vydané faktury do EU za předčasnou platbu neřeší dobropisem zákazníkovi? Konzultovala jsem to u nás v práci a způsobilo by to víc zmatku než užitku v účetnictví zákazníků i našem. Co s tím? Dle zákona by se to tak dělat mělo. Můžu skonta zlikvidovat pouze interním dokladem bez dobropisu zákazníkovi? Může nás za to FÚ penalizovat? Díky moc za rady.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 12. 2013 17:51

   Vlad

   Re: Skonto u vydané zahraniční faktury
   Z praxe: zahraničnímu zákazníkovi je srdečně jedno, že podle našeho zákona bychom mu měli vystavit dobropis. On má na faktuře napsáno, že pokud zaplatí dřív, dostane takovou a takovou slevu a to mu pro jeho účetnictví stačí. Bohužel pro nás se ale stejně chová v opačném případě - pokud my zaplatíme dřív a náleží nám skonto, s žádným dobropisem se neobtěžuje. Je to pro něj zbytečné papírování (což taky skutečně je). Myslím, že byste to dobropisy opravdu jen komplikovala. Na vyrovnání rozdílu bude stačit interní doklad. Jen si to musíte ošetřit v přiznání k DPH a souhrnném hlášení.

  • 17. 12. 2013 18:45

   účetní začátečnice (neregistrovaný) 178.77.230.---

   Re: Skonto u vydané zahraniční faktury
   Díky moc za info. Jak to tedy ošetřit v přiznání DPH a souhrnném hlášení bez nutnosti vystavení dobropisu? Hezký večer a díky

  • 18. 12. 2013 9:17

   Vlad

   Re: Skonto u vydané zahraniční faktury
   Tak s tím Vám asi neporadím. Záleží na tom, co Vám účetní program dovolí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).