Hlavní navigace

Obrat pro účely dph

  • (neregistrovaný) 213.151.77.---

    18. 12. 2013 10:35

    prosím obrat pro účely DPH
    se počítá cena bez DPH nebo včetně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 12. 2013 11:54

      Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: obrat pro účely dph
      § 4a Obrat
      (1) Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí souhrn úplat bez daně, včetně dotace k ceně, které osobě povinné k dani náleží za uskutečněná plnění, kterými jsou dodání zboží, převod nemovitosti a poskytnutí služby, s místem plnění v tuzemsku, jde-li o úplaty za
      a) zdanitelné plnění,
      b) plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně, nebo
      c) plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet daně podle § 54 až 56, jestliže nejsou doplňkovou činností uskutečňovanou příležitostně.
      (2) Do obratu se nezahrnuje úplata z prodeje dlouhodobého majetku.
      (3) Do obratu osoby povinné k dani, která uskutečňuje plnění s nárokem na odpočet daně společně s jinými osobami povinnými k dani na základě smlouvy o sdružení10) nebo jiné obdobné smlouvy, se zahrnuje obrat dosahovaný
      a) touto osobou samostatně mimo sdružení a
      b) společně všemi účastníky sdružení v rámci sdružení.

    • 18. 12. 2013 17:02

      xx (neregistrovaný) 89.111.73.---

      Re: obrat pro účely dph
      ZDPH stanoví, že se jedná o úplaty bez daně. Toto ustanovení má význam jen pro plátce, kteří sledují obrat z důvodu možnosti zrušení registrace k DPH nebo naopak povinnosti přejít z Q plátce na měsíčního . U neplátců se jedná přirozeně o úplatu celou (není DPH=není co řešit :-)).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).