Hlavní navigace

Účtování škody

  • (neregistrovaný) 85.135.87.---

    18. 12. 2013 15:10

    Dobrý den, v daň. evidenci jsme vystavili fakturu s DPH a zaslali se zbožím na dobírku. Přepravní služba balík ztratila. Teď jí máme vystavit fakturu na škodu bez DPH. Ale kdo zaplatí DPH, které musíme z vystavené fa odvést? Nebo nemusíme? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 12. 2013 15:46

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: účtování škody
      Škoda je mimo DPH. Vystavíte FV na škodu (ztracený balík) bez DPH. Tato FV bude i mimo Přiznání k DPH.

    • 18. 12. 2013 16:51

      Danaa (neregistrovaný) 85.135.87.---

      Re: účtování škody
      To mi je jasné. Ale co s DPH z původní faktury, která byla vystavena odběrateli (příjemci zboží)?

    • 18. 12. 2013 16:58

      rr (neregistrovaný) 78.80.121.---

      Re: účtování škody
      Tam přece vůbec nedošlo k uskutečnění zdanitelného plnění (zboží nebylo dodáno příjemci).

      Viz ZDPH § 21 Uskutečnění zdanitelného plnění a povinnost přiznat daň při dodání zboží, ....

      (2) Při dodání zboží se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné
      a) dnem dodání podle § 13 odst. 1 při prodeji podle kupní smlouvy,
      b) dnem převzetí v ostatních případech,



      Vystavila bych interní ODD

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).