Hlavní navigace

DUZP dodání zboží

  • (neregistrovaný) 85.132.166.---

    18. 12. 2013 15:26

    Dobrý den,

    můžu vystavit daňový doklad (konečnou fakturu) 31.12.2013 při prodeji zboží přes náš internetový obchod, když zboží bude připraveno k expedici 31.12.2013 a přepravní společnost od nás toto zboží vyzvedne až 3.1.2013 a zákazníkovi doručí na dobírku 4.1.2013?

    Předem děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 12. 2013 16:03

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: DUZP dodání zboží
      Ne, pokud vím, tak v případě zaslání zboží je DUZP den přijetí balíku do přepravy.

    • 18. 12. 2013 17:03

      pepinuska (neregistrovaný) 90.177.215.---

      Re: DUZP dodání zboží
      To si také myslím. Ale pan jednatel se někde doslechl opak, který mi není schopen doložit žádným paragrafem, tak jsem se raději zkusila zeptat i tady, jestli mi něco neuniklo.

    • 18. 12. 2013 17:34

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: DUZP dodání zboží
      Tak ať Vám § ukáže, jinak operujte s tímto:

      ZDPH:
      §21 (2) Při dodání zboží se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné

      a) dnem dodání podle § 13 odst. 1 při prodeji podle kupní smlouvy, (Pozn. č. 15: § 409 a násl. obchodního zákoníku.)
      b) dnem převzetí v ostatních případech,
      c) dnem příklepu při vydražení zboží ve veřejné dražbě podle zvláštního právního předpisu, (Pozn. č. 16: Zákon č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách, ve znění zákona č. 120/2001 Sb. a zákona č. 517/2002 Sb.) nebo
      d) dnem vzniku práva užívat zboží nájemcem při dodání zboží podle § 13 odst. 3 písm. d).

      a pak to vidím na OZ §594
      Má-li prodávající předmět koupě odeslat na místo splnění nebo určení, platí, že věc byla předána v době, kdy byla předána k přepravě, pokud nebylo dohodnuto jinak.

    • 18. 12. 2013 17:51

      pepinuska (neregistrovaný) 90.177.215.---

      Re: DUZP dodání zboží
      Děkuji za vyčerpávající odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).