Hlavní navigace

Přerušení rodičovské dovolené

• (neregistrovaný) 90.176.117.---

19. 12. 2013 12:07

Dobrý den,

prosím o radu. Zaměstnankyně na pozici všeobecné účetní je na rodičovské dovolené (do 17.8.2015) a od 2.1.2014 by nastoupila na poloviční úvazek jako mzdová účetní. Je v tomto případě nutné ukončit rodičovskou dovolenou, nebo je možné sepsat další pracovní smlouvu na jinou činnost?
    Po ukončení rodičovské v roce 2015 by pak měla pracovat na půl úvazku jako všeobecná a půl jako mzdová.
    Předem děkuji za váš čas a reakce.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 12. 2013 12:25

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Re: Přerušení rodičovské dovolené
      Jestliže nastoupí do práce, byť na poloviční úvazek, končí tím rodičovská dovolená a je normálním zaměstnancem. Na jinou činnost byste mohli, pokud by skutečně konala jinou činnost.

• 19. 12. 2013 12:28

Ester1234 (neregistrovaný) 90.176.117.---

Děkuji za odpověď. Jde mi o to, že v původní pracovní smlouvě má všeobecnou účetní a teď by nastoupila jako mzdovka, tak jestli je možné toto považovat za jinou činnost.

• 19. 12. 2013 13:20

Rose (neregistrovaný) 77.95.194.---

Rozhodně nesouhlasím s odpovědí. Při pobírání zákonem stanoveného RP může paní pracovat jak chce, kde chce. O příspěvek nepřijde, ten je daný. Pokud tomu dobře rozumím, jde Vám o to, že před nástupem na RD jste sepsali dohodu o délce RD. Tuto samozřejmě můžete změnit dle další dohody, ale v tomto případě, kdy paní nenastoupí zpět na místo, ze kterého na RD odešla, není třeba! Prostě bude mít novou smlouvu na jinou pracovní pozici, akorát u stejné společnosti.

• 19. 12. 2013 14:34

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

A já snad píšu , že přijde o příspěvek ? Samozřejmě, že nepřijde, ale pokud bude vykonávat činnost účetní (nevím jak přesně mají v pracovní smlouvě formulováno) tak už nebude na rodičovské dovolené. A že na jinou činnost lze, to jsem psala také. Tak nevím, s čím nesouhlasíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).