Hlavní navigace

Řádné nebo dílčí DzNem?

• (neregistrovaný) 88.101.175.---

19. 12. 2013 13:48

Dobrý den,
    loni v dubnu jsem prodal dva lesy ze svého majetku. Do ledna bych měl podat daňové přiznání k dani z nemovitosti. Potřebují trochu poradit, jde o přiznání dílčí, kde uvedu jen úbytky? Naposledy jsem podával přiznání v roce 2006.
    A ještě jeden dotaz. Vlastním toho více, ale jsou to jen nějaké kousky pozemků, drobné podíly a už jsem se v tom úplně ztratil, co mám a co už ne a co se od toho roku 2006 prodalo a co ne. Jde si někde zažádat o nějaký výpis na mou osobu, co vlastním?
    Děkuji za odpovědi.
    Roman M.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 12. 2013 14:59

Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

Re: Řádné nebo dílčí DzNem?
      Máte Oznamovací povinnost:
      "Přestane-li být fyzická nebo právnická osoba poplatníkem daně z nemovitostí proto, že v průběhu zdaňovacího období se změnila vlastnická nebo jiná práva ke všem nemovitostem v územním obvodu téhož správce daně, které u něho podléhaly dani z nemovitostí, nebo tyto nemovitosti zanikly, je povinen oznámit tuto skutečnost správci daně nejpozději do 31. ledna následujícího zdaňovacího období."

Tzn., že na FÚ písemně oznámíte, které dva lesy jste prodal (poplatník, název katastrálního území, parcelní číslo, výměra).
      V dílčím přiznání se úbytky neuvádějí, tam se uvádí jen to, co vám přibylo, a to není váš případ. Nyní na FÚ musíte písemně oznámit prodej dvou lesů. O tom, co přesně všechno vlastníte, bude nejlepší zažádat na KÚ o výpis LV (List vlastnictví).

• 19. 12. 2013 16:04

Lenka F. (neregistrovaný) 90.180.49.---

Re: Řádné nebo dílčí DzNem?
      O výpis listu vlastnictví z katastru nemovitostí můžete požádat na kterémkoliv pracovišti Czech pointu, musíte ale znát název katastrálního území. Číslo LV snad být nemusí, stačí Vaše jméno a příjmení (příp. RČ pro přesnější identifikaci). Pokud nevíte přesně, ve kterých k.územích máte pozemky, je lepší vyřídit to přímo na KÚ.

• 19. 12. 2013 19:19

Roman M. (neregistrovaný) 78.45.229.---

Děkuji...
      Mockrát vám děkuji. Moc jste mi pomohli. Přejí vám oběma krásné Vánoce.
      Roman M.

• 2. 2. 2014 0:05

Roman M. (neregistrovaný) 78.45.229.---

Tak takhle ne.
      Tak s výše uvedeným písemným oznámením mě z FÚ vypoklonkovali se slovami, že větší hovadinu ještě neviděli :-) Nicméně zaměstnanec FÚ byl natolik vstřícný, že se mnou dílčí daňové přiznání vyplnil.
      To jen pro informaci, že všechny rady na zdejším fóru jsou OK.
      Přeji všem pěkný večer.
      Roman

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).