Hlavní navigace

Nárok na dovolenou

  • (neregistrovaný) 81.92.159.---

    19. 12. 2013 21:29

    Dobrý den,

    pokud zaměstnanec pracoval od 15.2.2013 do 15.12.2013 a má 5-týdenní pracovní dobu, jaký měl za celý rok nárok na dovolenou?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 12. 2013 21:41

      dann (neregistrovaný) 94.113.169.---

      Re: Nárok na dovolenou
      Co to je 5-týdenní pracovní doba ? To slyším poprvé.

    • 19. 12. 2013 21:46

      Gepart (neregistrovaný) 81.92.159.---

      Re: Nárok na dovolenou
      Pardon..5 týdenní dovolenou a 8 hodinovou pracovní dobu.

    • 19. 12. 2013 22:26

      dann (neregistrovaný) 94.113.169.---

      Re: Nárok na dovolenou
      Potom, pokud měl 14.2. jiného zaměstnavatele, odpracoval minimálně 60 dní, nezameškal víc jak 100 dní, tak mu náleží 10/12 celoročního nároku, pokud 14.2. jiného zaměstnavatele neměl a ostatní, jak výše, tak je nárok na 9/12 celoročního nároku.

    • 20. 12. 2013 12:40

      henia (neregistrovaný) 90.178.136.---

      Re: Nárok na dovolenou
      Určitě nemusíte zjišťovat, jaký nárok měl zaměstnanec u bývalého zaměstnavatele, a v tomto případě vzniká nárok 9/12 z celoročního nároku, protože se počítají pouze plné kal.měsice.

    • 20. 12. 2013 12:52

      dann (neregistrovaný) 94.113.169.---

      Re: Nárok na dovolenou
      Když tomu nerozumíte tak nepište nesmysly. On nebude zjjišťovat jaký nárok měl u minulého zaměstnavatele, ale jestli ho vůbec měl. Pokud ano, tak platí, vám zřejmě naprosto neznámý
      § 212
      (3) Poměrná část dovolené přísluší v délce jedné dvanáctiny též za kalendářní měsíc, v němž zaměstnanec změnil zaměstnání,
      pokud skončení pracovního poměru u dosavadního zaměstnavatele a vznik pracovního poměru u nového zaměstnavatele na sebe bezprostředně navazují; zaměstnanci přísluší v takovém případě poměrná část dovolené od nového zaměstnavatele.

      Takže pokud měl zaměstnavatele má nárok na 10/12, pokud neměl tak na 9/12.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).