Hlavní navigace

Mateřská dovolená 2014

• (neregistrovaný) 77.240.96.---

19. 12. 2013 23:27

Dobrý večer, v lednu 2014 nastoupím na mateřskou dovolenou, nyní jsem zaměstnaná jako účetní (ze mzdy je odváděno nem. pojištění) a zároveň ještě podnikám jako OSVČ - vedlejší činnost a neplatím si soc. pojištění. Musím tedy v lednu přerušit i podnikatelskou činnost, i když z ní neplatím soc. pojištění a tudíž se mi nebude započítávat do PPM.
    Díky za radu, pracuji jako finanční účetní, takže s tímto problémem jsem se ještě nesetkala.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 12. 2013 23:36

Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

Re: Mateřská dovolená 2014
      Nemusíte přerušovat.

Viz.: Jestliže byla matka dítěte před porodem zaměstnaná a čerpá peněžitou pomoc v mateřství v závislosti na tomto výdělku a vedle toho vykonávala i samostatnou výdělečnou činnost např. na základě živnostenského oprávnění, může v této činnosti pokračovat a podnikat během mateřské dovolené. Peněžitá pomoc v mateřství tak bude vyplácena z nemocenského pojištění u daného zaměstnavatele a je plně nezávislá na výdělku z podnikatelské činnosti.

Stejně tak je možné, aby žena na mateřské dovolené začala podnikat až během této doby a tím si přivydělávala. O peněžitou pomoc v mateřství tím rovněž nepřijde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).