Hlavní navigace

Zasílání na zdravotní,sociálku a FU

• (neregistrovaný) 78.24.9.---

27. 12. 2013 9:20

Dobrý den,
    čím více toho čtu,tím si nejsem jistá - může mi někdo poradit?
    Vedu daň. evidenci pro více firem, nejsem daň poradce, mám svůj elektronický podpis a své datové schránky. Jak mám nejlépe posílat přehledy, hlášení pro VZP a sociálku a přiznání DPH, silniční daň aj. na FU? Mohu si s klienty napsat plnou moc, že mě zmocňují k zasílání xxxx pro xxxxx a pak nechat podepsat přiznání aj., naskenovat do pdf a odeslat do podatelny přes elektronický podpis?
    Když je nechám si zřídit dat schránku a mít do jejich schránky přístup, tak mohu odesílat jenom ve formátu xml a nijak nepodepsané od nich? Jdou přes moji datovou schránku odesílat i soubory v pdf naskenované a podepsané od klienta?
    Asi fakt blbnu, ale myslím si, že je to čím dál tím víc složitější a nevím, jestli mám psát nějaké plné moci a jestli je mohu poslat poštou.

Mirka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 12. 2013 10:26

Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

Re: zasílání na zdravotní,sociálku a FU
      Na FÚ a ČSSZ zasíláte ve formátu xml, na ZP v pdf. Pokud používáte svojí DS, nebo el. podpis, musíte mít buď podepsanou plnou moc, nebo Oznámení o pověření k zajištění všech úkonů souvisejících s e - Podáním ČSSZ (pro zastupující osobu).
      Pokud budete posílat DS - nemusí být ani podpis, ani razítko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).