Hlavní navigace

DAP i IO

  • (neregistrovaný) 92.240.189.---

    29. 12. 2013 11:25

    Dobré dopoledne,

    od rána studuji zákon o DPH a potřeboval bych si něco ujasnit:

    Musí identifikované osoby (z důvodu poskytování služeb do EU) podávat kromě souhrnného hlášení i daňové přiznání?

    Jedná se pouze o jedno pravidelné poskytnutí služby OPkD do JČS EU, souhrnné hlášení je tedy jasné, ale je otázkou, jestli samotná povinnost přiznat poskytnutí takovéto služby je "daňovou povinností" ve smyslu zákona...

    Jak to děláte vy? Já na všechny FÚ (aktuálně kolem 20ti) raději podávám jak SH, tak i DAP a zatím vše bez námitek.

    Spolupracuji se dvěma daňovými poradci, jeden v tom sám nemá jasno a druhý je na dovolené.

    Předem děkuji za každou odpověď.



    H.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 12. 2013 18:37

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: DAP i IO
      služby s místem plnění mimo ČR dle §9 ost. 1 uvádíte pouze do SH, ne do přiznání, zkuste se podívat do pokynů k vyplnění daňového přiznání, tam je to uvedeno
      poskytnutí této služby nezakládá daňovou povinnost, jde o plnění bez DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).