Hlavní navigace

Smrt zaměstnance

• (neregistrovaný) 81.162.195.---

2. 1. 2014 8:02

Dobré ráno v novém roce,chtěla bych vás poprosit o radu, zemřel mi zaměstnanec náhle na štědrý den. Co musím všechno udělat, odhlásit VZP a OSSZ, dále mě zajímá, zda má nárok na proplacení štědrého dne, když zemřel o půl deváté ráno. A výplata mzdy náleží manželce pozůstalého? dočetla jsem se v zákoníku práce §328, že ano. děkuju vám za pomoc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 1. 2014 8:49

jasná. (neregistrovaný) 80.82.146.---

Re: smrt zaměstnance
      Štědrý den zaplatíte. Pokud máte doloženo, že umřel v 8,30 hod, pak zaplatíte do tohoto času, ale musíte to mít doložené, ne že jedna paní povídala. Jinak zaplatítecelý den. Odhlásíte na OSSZ a ZP. Výplatu vyplatíte pozůstalým, pokud nepředkročí výše mzdy trojnásobek jeho průměrného měsíčního výdělku. Neposílejte peníze na účet (může již být pozastavený), ale vyplaťte v hotovosti na pokladně. Co nejdříve vyhotovte ELDP, pozůstalí jej budou potřebovat při vyřízení vdovského důchodu.

• 2. 1. 2014 9:15

jasná. (neregistrovaný) 80.82.146.---

V zákoně je psáno, že posledním dnem je den úmrtí. Takže bych zaplatila celý štědrý den.

• 2. 1. 2014 10:15

iva. (neregistrovaný) 77.242.90.---

A já bych k tomu proplatila ještě nevyčerpanou dovolenou. Hezký první pracovní den přeji.

• 2. 1. 2014 12:57

jany (neregistrovaný) 81.162.195.---

děkuji moc, ano dovolenou taky proplatím, na to si myslím. Děkuji a přeju všem pozitivnější otázky v následujících diskuzích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).