Hlavní navigace

Návštěva lékaře v pracovní době

• (neregistrovaný) 213.226.237.---

2. 1. 2014 22:18

Dobrý den,
    měla bych dotaz k návštěvě lékaře v pracovní době. Zaměstnanec navštíví lékaře nejblíže bydlišti, zároveň i pracovišti a tvrdí, že ošetření (nebylo akutní, zubař kontrola,...) NEŠLO provést mimo pracovní dobu. Zaměstnanec pracuje v 2směnném provozu.
    Může mu zaměstnavatel upřít náhradu mzdy a pouze poskytnout neplacené volno? Musí nebo měl by zaměstnavatel pokud si bude stát za svým, tj. nezaplatí, zjišťovat ordinační hodiny lékaře?
    Zaměstnanec nechodí k lékaři nějak významně často, tzn. nezneužívá.
    Děkuji moc za názory

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 1. 2014 23:30

dann (neregistrovaný) 78.102.37.---

Re: Návštěva lékaře v pracovní době
      Pokud toho nezneužívá, tak bych to neřešila, sama vím, jak je někdy obtížné se objednat k lékaři , byť na preventivní zubařskou prohlídku na hodinu, která by mně vyhovovala. Zubaři většinou ordinují jen jeden den odpoledne, i když v tomto případě by zřejmě šlo vystihnout dobu objednání dopoledne, tedy při opačné směně. Ale zrovna u zubaře to bývá opravdu složité, dobří zubaři mají hodně plno, takže se s tím, aby vyhověli vašim možnostem moc nepárají. Zaměstnanec by vám taky mohl říct, že to bylo akutní a pak byste stejně nemohla dělat nic, lékař by vám nesdělil, zda to bylo nebo nebylo akutní.
      Takže můj názor - pokud nezneužívá chození k lékaři, nechala bych to tak a zaplatila. Pokud by šlo o časté chození k lékaři, pak bych to teprve řešila.

• 4. 1. 2014 22:07

SGC (neregistrovaný) 213.226.237.---

Dobrý den,
      děkuji za reakci. Mě to co jste psala také přijde naprosto normální, ale jsem v pozici, kdy musím zaměstnancům, že pokud z nich neteče krev, nejsou na "smrt" dostanou neplacené volno. Těžko se toto říká, když se nemám o co opřít v zákoně, a když s tímto postupem zásadně nesouhlasím.
      Díky a zdravím SCG

• 4. 1. 2014 22:46

v.e.n.d.y.

Zkuste pozitivní motivaci, premie dostane ten, kdo odpracuje plný pracovní fond a uvidíte:-))))

• 4. 1. 2014 22:55

SGC (neregistrovaný) 213.226.237.---

Na to jsem zase moc malý "pán", jsem v oblíbené funkci prostředníka.
      Zkusím nasadit tvrdý a neoblomný výraz. Děkuji moc a pěkný víkend SGC

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).