Hlavní navigace

DPH §10-prosím paní Janu N.

  • (neregistrovaný) 81.91.214.---

    3. 1. 2014 8:20

    Dobrý den, našla jsem si diskuzi-kopie níže. A chtěla bych si ujasnit, kdo musí vypořádat daň na Slovensku? Firma, která provedla prohlídku mříží v SK a fakturovala českému plátci? Děkuji
    Dobrý den,
    >>>jsme CZ plátci DPH.
    >>>Přišla nám faktura taktéž od CZ plátců DPH za
    >>>"servisní prohlídku rolovací mříže na Slovensku".
    >>>Faktura je vystavena bez DPH na základě § 10 "daň
    >>>odvede zákazník".
    >>>Budeme to přefakturovávat SK plátci DPH taktéž dle §
    >>>10 "daň odvede zákazník" (ale to není asi podstatné)
    >>>
    >>>1) Je takto vystavená faktura správně?
    >>>2) Jaký řádek v daňovém přiznání ř. 3 a 43?
    >>>
    >>>Pokud se mohu ještě optat:
    >>>3) Pokud CZ plátce vystavuje faktury CZ plátci a
    >>>místo
    >>>plnění je EU (vždy se jedná o práce na
    >>>nemovitostech),
    >>>faktury by měla být vystaveny bez DPH dle § 10 a
    >>>uvedeno "daň odvede zákazník"???
    >>>4) jak by to bylo v případě, že CZ neplátce DPH
    >>>vystaví fakturu CZ plátci DPH a místem plnění je opět
    >>>EU?
    >>>Vystaví je bez DPH, protože není plátce?
    >>>
    >>>Velmi děkuji za odpověď
    >>
    >>prohlídka mříže v SK se vztahuje k nemovitosti,
    >>pak je místo plnění tam, kde se nemovitost nachází.
    >>tedy v SK.
    >>Kdyby fakturoval plátce daně v SK, pak se slovenskou
    >>daní,
    >>protože fakturuje plátce v CZ, musíte se přihlásit v
    >>SK k plátcovství a vypořádat dph tam .
    >>pokud je faktura dle § 10, vždy je místo plnění tam,
    >>kde se nemovitost nachází, dph se vypořádá v ze EU.
    >>Buď
    >>plátce ze země EU, nebo čech, který se tam musí
    >>přihlásit
    >
    >Děkuji, je tedy takto vystavená faktura správně? Že CZ
    >plátce fakturuje CZ plátci dle § 10? v Daňovém
    >přiznání mi to půjde do ř. 3 a 43?
    >SK DPH jsme kvůli novému SK zákonu o DPH museli
    >zrušit.

    znova, místo plnění je na slovensku, tam kde je mříž. tam se musí vypořádat dph. tedy faktura je správně bez daně a vy se přihlásíte k plátcovství v SK a vypořádáte dph tam
    ř. 3 a 43 se používají při pořízení zboří od plátce z EU

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 1. 2014 10:57

      ivik (neregistrovaný) 81.91.214.---

      Re: DPH §10-prosím paní Janu N.
      Omlouvám se na netrpělivost-prosím o reakci
      Dobrý den, našla jsem si diskuzi-kopie níže. A chtěla bych si ujasnit, kdo musí vypořádat daň na Slovensku? Firma, která provedla prohlídku mříží v SK a fakturovala českému plátci? Děkuji

      Dobrý den, jsme CZ plátci DPH.
      Přišla nám faktura taktéž od CZ plátců DPH za
      "servisní prohlídku rolovací mříže na Slovensku".
      Faktura je vystavena bez DPH na základě § 10 "daň
      odvede zákazník".
      Budeme to přefakturovávat SK plátci DPH taktéž dle §
      10 "daň odvede zákazník" (ale to není asi podstatné)
      1) Je takto vystavená faktura správně?
      2) Jaký řádek v daňovém přiznání ř. 3 a 43?
      Pokud se mohu ještě optat:
      3) Pokud CZ plátce vystavuje faktury CZ plátci a místo
      plnění je EU (vždy se jedná o práce na nemovitostech),
      faktury by měla být vystaveny bez DPH dle § 10 a
      uvedeno "daň odvede zákazník"???
      4) jak by to bylo v případě, že CZ neplátce DPH
      vystaví fakturu CZ plátci DPH a místem plnění je opět EU?
      Vystaví je bez DPH, protože není plátce?
      Velmi děkuji za odpověď

      prohlídka mříže v SK se vztahuje k nemovitosti,
      pak je místo plnění tam, kde se nemovitost nachází. tedy v SK.
      Kdyby fakturoval plátce daně v SK, pak se slovenskou daní,
      protože fakturuje plátce v CZ, musíte se přihlásit v
      SK k plátcovství a vypořádat dph tam .
      pokud je faktura dle § 10, vždy je místo plnění tam,
      kde se nemovitost nachází, dph se vypořádá v ze EU.
      Buď plátce ze země EU, nebo čech, který se tam musí
      přihlásit

      Děkuji, je tedy takto vystavená faktura správně? Že CZ
      plátce fakturuje CZ plátci dle § 10? v Daňovém
      přiznání mi to půjde do ř. 3 a 43?
      SK DPH jsme kvůli novému SK zákonu o DPH museli zrušit.
      znova, místo plnění je na slovensku, tam kde je mříž.
      tam se musí vypořádat dph. tedy faktura je správně bez
      daně a vy se přihlásíte k plátcovství v SK a
      vypořádáte dph tam
      ř. 3 a 43 se používají při pořízení zboří od plátce z EU

    • 3. 1. 2014 12:24

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: DPH §10-prosím paní Janu N.
      nevím zda poradím správně.
      pokud vám cz fakturuje bez daně na základě § 10 - místo plnění je v místě nemovitosti, pak přenáší povinnost vypořádat dph v sk na vás.

    • 9. 1. 2014 8:12

      ivik (neregistrovaný) 81.91.214.---

      Re: DPH §10-prosím paní Janu N.
      moje úvaha je zase taková:
      oni poskytli plnění (daň na výstupu) a mají tedy povinnost daň přiznat.... kde a jak to je na nich.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).