Hlavní navigace

Potvrzení o zdanitelných příjmech

• (neregistrovaný) 79.141.251.---

3. 1. 2014 11:16

Dobrý den, prosím o radu,byl jsem zaměstnán na DPP, nejdřív jsme měl podepsané Prohlášení, poté už ne.Výdělek každý měsíc do 3.000,-. DPP jsem v červenci ukončil.Mám si u bývalého zaměstnavatele žádat o Potvzení o zdanitelných příjmech?Někde jsem četl, že do 5.000,-Kč se do daňového přiznání nezahrnuje.Děkuji.Jiří

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 1. 2014 12:13

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech
      A proč jste neměl podepsané daňové prohlášení? Vždyť pokud byl příjem do 5000 Kč a nepodepsané prohlášení, je daň srážková a tudíž konečná, nevratná. Ona by ještě šla vrátit, ale musel by to být Váš poslední zaměstnavatel v roce a Vy byste u něj podepsal prohlášení do 15.2. zpětně. Měl jste pouze tohoto jednoho zaměstnavatele a pak DPP skončila už jste zaměstnaný nebyl?

• 3. 1. 2014 12:21

jiří2 (neregistrovaný) 79.141.251.---

2 měsíce jsem Prohlášení měl podepsané a poté jsem Prohlášení podepsal u jiného zaměstnavatel s větším výdělkem.Předem děkuji za odp.

• 3. 1. 2014 13:14

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Aha, takže jste měl 2 zazměstnavatele současně a mohl jste podepsat jen u jednoho. Pak u toho, kde jste podepsané neměl a měl tam vždy příjem do 5000 hrubého, byla srážková daň a ta je konečná. U toho, kde jste podepsané měl, byla daň zálohová, ale pokud po odečtení slevy na poplatníka byla vždy nulová, tak už by nebylo co vracet, takže zúčtování nebo přiznání nemá smysl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).