Hlavní navigace

Elektronické podání

  • (neregistrovaný) 89.177.100.---

    5. 1. 2014 9:42

    Dobrý den, jsem osvč, platí pro mě elektronické podání už od 1/2014 i pro FÚ např vyúčtování daně zálohové? nemám datovou schránku, nevím zda ji potřebuji nebo můžu vše řešit po staru.

    U s.r.o. je od 1/2014 nutné podat přes datovou schránku vše pro PSSZ i evidenční listy za 2013?
    ZP zůstává papírově? nebo můžu i dále na PSSZ přehledy papírově?

    Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2014 12:22

      Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: elektronické podání
      Upozornění pro plátce daně, kteří zaměstnávají daňové nerezidenty:

      Z ustanovení § 38j zákona o daních z příjmů vyplývá povinnost podávat Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti pouze elektronicky u plátců daně u nichž je vybírána nebo srážena daň nebo záloha na daň z příjmů poplatníků uvedených v § 2 odst. 3 zákona o daních z příjmů (tj. daňových nerezidentů), termín pro podání tohoto vyúčtování je do 20. března 2014. Povinnost ze zákona o daních z příjmů podávat výše uvedené vyúčtování včetně příloh elektronicky nemá pouze plátce daně, který je fyzickou osobou, pokud počet těchto poplatníků v průběhu vykazovaného zdaňovacího období nepřesáhl 10 osob. Termín pro podání 20. března 2014 platí i pro plátce daně, kteří podají uvedené vyúčtování elektronicky, aniž by jim to zákon o daních z příjmů ukládal.

      http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/media/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2013/2013-12-04-cssz-informuje-povinna-elektronicka-komunikace-v-roce-2014.htm

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).