Hlavní navigace

Zápočet pohledávek - firma v insolvenci

  • (neregistrovaný) 46.13.7.---

    6. 1. 2014 13:43

    Dobrý den,
    mám vedený závazek spl. 12/2013, firma je od 12/2013 v insolvenci ( stav před rozhodnutím o úpadku).
    Mohu provést zápočet závazku /jednostranný/ a postoupených pohledávek? Podle mne ho provést mohu, jen ne po rozhodnutí o úpadku, nebo je to jinak???
    A druhý dotaz - lze vystavit zápočet na faktury, které mají splátkový kalendář?

    Děkuji za případné rady, upřesnění daného dotazu.

    Iveta

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 1. 2014 13:57

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Zápočet pohledávek - firma v insolve
      Co se týče možnosti zápočtu by to mělo být ai nějak takhle:
      a) Od podání insolvenčního návrhu se započítávání řídí obecným právem a až do rozhodnutí o úpadku není zakázané, ledaže
      – je vydáno předběžné opatření podle § 82 odst. 3 písm. c) InsZ,
      – je vyhlášeno moratorium (§ 122 odst. 3 InsZ),
      – je zveřejněn návrh na povolení reorganizace (§ 324 odst. 3 InsZ),
      – nebo není-li řečené modifikováno soudem (§ 82 odst. 3, § 122 odst. 3, § 324 odst. 3 InsZ).
      b) Od rozhodnutí o úpadku se započítávání řídí § 140 odst. 2 až 4 InsZ.
      c) V době konkursu je započtení nepřípustné.
      d) V době oddlužení je započtení nepřípustné.
      e) V době reorganizace je započtení nepřípustné podle § 324 odst. 3 InsZ, resp. dále se řídí pravidly podle reorganizačního plánu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).