Hlavní navigace

Roční zúčtování daně

• (neregistrovaný) 83.208.100.---

6. 1. 2014 15:42

Dobrý den,
    prosila bych o radu. Jsem od 4/2013 zaměstnaná pod agenturou. Mám tři děti, na které uplatňuji daňové zvýhodnění. V měsíci srpnu mi nebylo ve výplatě zohledněno toto zvýhodnění, jelikož syn v tomto měsíci dovršil věku 18 let, ale nadále studuje. Hned v září jsem poslala nové potvrzení ze školy, ale ten srpen už mi nepřiznali. Minulý měsíc mi opět nebylo na jedno dítě zvýhodnění přiznáno, nechápu proč, a paní po tel. mi řekla, že zapomněla a že tak to spraví. Chtěla bych se zeptat, zda si myslíte, co je lepší. Zažádat o roční zúčtování daně, nebo si podat daňové přiznání? A jak bych mohla uplatnit ŽP a PP? To pouze v daňovém přiznání?
    Děkuji moc za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 1. 2014 18:25

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: roční zúčtování daně
      Podle to co píšete, by bylo asi lepší si sama podat daňové přiznání, tam alespoň budete mít jistotu, že daně budou správné. Na opravu ze strany účetní bych moc nespoléhala.
      Zvýhodnění na studijící dítě, případně bonus vám při splnění podmínky celoročního příjmu alespoň 48000,- bude náležet i v DP.
      Kdyby ale váš příjem za rok byl menší než 48000, tak DP nepodávejte, tam byste přišla i o vyplacené bonusy.

• 6. 1. 2014 18:26

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Re: roční zúčtování daně
      Můžete obojí uplatnit i v ročním zúčtování daní. Jestli dítě dosáhlo 18 let až v srpnu, tak na srpen je nárok ještě bez potvrzení o studiu. Rozhoduje stav k 1.8. Na září už potvrzení potřebujete.
      Mzdová by to měla obojí opravit hned po zjištění chyby a nečekat až na RZD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).