Hlavní navigace

Pomozte prosím - kurzový rozdíl

  • (neregistrovaný)

    6. 1. 2014 16:25

    Dobrý den, v říjnu jsme vystavili FAV na 10 000 EUR, která je splatná: 7 000 EUR v prosinci, 2 000 EUR v lednu a 1 000 EUR v březnu. Odběratel nám už zaplatil 7 000 EUR v prosinci.
    1) Počítám prosím kurzový rozdíl z uhrazených 7000 EUR? Nebo mám počkat, až uhradí celou částku a teprve počítat kurzový rozdíl?
    2) V případě, že mám počítat kurzový rozdíl již ze 7 000 EUR, napsal byste mi prosím někdo postup, jak jej mám počítat?

    Moc Vám děkuji za rady!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 1. 2014 17:04

      jarcik (neregistrovaný)

      Re: Pomozte prosím - kurzový rozdíl
      Já vždycky počítám kurzový rozdíl ke každé platně. Takže když si pak vezmu zbývající část v CZK a vydělím zbývajícíma EURama, tak dostanu kurz, kterým jsem fakturu v říjnu účtovala. V závěrce k 31.12. se musí nezaplacená část přepočítat závěrkovým kurzem, takže i kdybyste ten kurzový rozdíl k platbě nepočítal, tak jej vlastně proúčtujete v rámci závěrkového překurzování.

      Jinak kurz bych k částečné platbě vypočetla jako rozdíl z částky 7000 EUR kurzem platby a z částky 7000 EUR kurzem faktury. Rozdíl buď bude kurz. výnos nebo náklad.

    • 6. 1. 2014 17:34

      RadimX (neregistrovaný)

      Re: Pomozte prosím - kurzový rozdíl
      Jo ahaa, moc Vám děkuji za odpověď! Chápu prosím správě, že k uhrazeným 7 000 EUR vypočtu KR prosincové uzávěrky k datu úhrady v prosinci a k dosud neuhrazeným 3000 EUR vypočtu roční kurzový rozdíl? Ještě jednou Vám moc děkuji!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).