Hlavní navigace

OSVČ slevy na děti / manželku

  • (neregistrovaný) 88.101.16.---

    6. 1. 2014 22:04

    chtěla jsem poprosit o radu, příjem za rok 2013 §6 a §7 s využítím paušálu, jak počítám jestli má nárok na slevu děti/manželku.

    Pokud součet základů daně s využitím paušálu bude nižší než 50 procent součtu základů daně bez využití paušálu, pak nárok je.

    tj. §6 beru hrubou mzdu nebo super hrubou mzdu ? někde jsem četla že pro potřeby výpočtu se bere jen hrubá mzda, ale nedaří se mi dohledat
    § 7 je jasný (tam je to 40% z příjmů)

    u § 6 počítám s hrubou či superhrubou mzdou ? moc díky a hezký den !

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 1. 2014 9:37

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: OSVČ slevy na děti / manželku
      Já jsem nikde nic nečetla, tak jsem vycházela ze zákona, že se bere základ daně, a to je dle mého názoru superhrubá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).