Re: Daňové přiznání a přijmy podle §10
Příjmy, které jsou osvobozené od daně, se v daňovém přiznání neuvádějí a nezapočítávají se do limitu 6.000,- Kč.
§ 38g/2: Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
7. 1. 2014 9:42
Nějak tomu nerozumím, přijmy podle §10 odst.3 písm.a)...od daně jsou osvobozeny přijmy pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne v zdaň.období 20000,- a pak §38g odst.2 daňové přiznání není povinen podat poplatník ...který nemá jiné přijmy podle §7až10 vyšší než 6000,- Kč. Prosím trochu o rozmotání. Děkuji