Hlavní navigace

Co se vzorky?pomůže mi v.e.n.d.y.?

 • (neregistrovaný) 90.177.230.---

  7. 1. 2014 22:00

  Dobrý večer,
  mám dotaz. Účtujeme typem B, rozhodli jsme se pro výroby vyrobili jsme několk vzorků, některé jsou komplet výrobky jiným chybí třeba nějaké části. Teď řeším jakým způsobem je zaevidovat ke konci roku. Mám je zaevidovat na 123/501???. Od nového roku budeme účtovat typem A...

  Moc děkuji za rady LM

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 1. 2014 22:51

   v.e.n.d.y.

   Re: Co se vzorky?pomůže mi v.e.n.d.y.?
   Dobrý večer, záleží co je to za vzorky a jaké je jejich další využití. Pokud jde o předměty, které vydrží déle jak 1 rok a budete je třeba vozit po výstavách či ukazovat zákazníkům, pak bych uvažovala o aktivaci do drobného hmotného majetku (042/624). Pokud jde o věci, které jsou vlastně reklamou a spotřebují se ukazováním, jde o náklad a přeúčtovala bych je jen na jinou analytiku 501. Když je necháte na 123, jak navrhujete, co pak s nimi uděláte? Prodáte je po čase zákazníkům?

  • 7. 1. 2014 23:35

   LM (neregistrovaný) 90.177.230.---

   Re: Co se vzorky?pomůže mi v.e.n.d.y.?
   Velmi děkuji, že jste odpověděla. Už jsem také někde četla, že bych je mohla vložit do drobného majetku, ale reálně nevím, protože jsme si je složili z různých dílů teda chlapi sami. Bohužel vůbec netušíme, zda můžou vydržet více jak jeden rok. Stále testujeme a ani neodhadnu jestli se to rozjede a bude to prodejné. Ale samozřejmě může nastat možnost, že bude vzorkový panel prodán třeba se slevou....Pokud bude složený celý komplet paanel tak ho naskladním jako hotový výrobek za prodejní cenu 123/501 přes interní doklad??? A pokud nebude hotový a budu-li si myslet, že vydrří více jak jeden rok tak opět přes inter.doklad 042/624? Musím si v tom udělat jasno. Stále studuji co a jak a pak mě něco rozhodí a zase nevím. Samozřejmě si se snažím to co nejlépe nastudvat a vyřešit. Strašně děkuji, že jste zareagovala. Od Vás je to všechno velmi pochopitelné a maá to hlavu a patu.
   Ještě jednou děkuji.

   Ještě bych se zeptala za kamarádku, je bezradná.
   Firma s.r.o. dodává a montujeme okna. V r.2012 vystavili fakturu jiné firmě také s.r.o. na dodávku a montáž oken. Byl udělán přenos daň. povinnosti DPH 20%. Bylo do bytu, který vlastní firma a pronajímáho.Vše proběhlo bez problému z jejich strany nepřišla žádná námitka, vše zaplatili.Až letos na základě kontroly Fú se ozval majitel dotyčné firmyi, že to přenos nesmí být.Chce po nich vystavit fa novou- opravenou s odvodem DPH. Bohužel je to stará záležitost, daně odevzdané vše uzavřeno atd.... A ona teď řeší co a jak.Jestli má kontaktovat Fú a zeptat se. Nebo zda udělat opravé DPH a pak i daně za r. 2012. A upozornit na sebe.Nevím co jí poradit, přijde mi zvlaštní,že volal jen majitel firmy a nikdo jiný...Nemáte s tím nějaké zkušenosti??? Ještě jednou se velmi omlouvám a moc moc děkuji za rady.
   LM

   Moc děkuji za všechny rady.


   Autor zprávy: MŠ
   Čas zápisu: 7.1.2014 18:34 z adresy 90.177.230.xxx

   Váš e-mail:
   Email musí být zadánEmail nemá správný formát

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).