Hlavní navigace

DPČ - zálohová daň

  • (neregistrovaný) 83.208.3.---

    8. 1. 2014 11:50

    Dobrý den,
    můžu prosím poprosit, kde najdu v zákoně, že u DPČ je vždy zálohová daň? Takže zaměstnanec musí podepsat prohlášení, slevu mu nedám, protože má podepsáno v HPP jinde - tam mu dají slevu na poplatníka a on si pak musí sám podat DP? Je to tak? Vlastně podepsat nemůže, mák podepsáno jinde. Takže i když nepodepíše Prohlášení, je vždy zálohová daň u DPČ? A zaměstnanec si pak sám musí podat DP, nebo to není povinnost a on nemusí? Moc děkuji za vysvětlení.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 1. 2014 12:37

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: DPČ - zálohová daň
      Od 1.1.2014 platí, že srážková daň je pouze o DPP do 10 000,-Kč v případě, že není podepsané prohlášení. Jelikož váš zaměstnanec má DPČ a má již jinde podepsané prohlášení, u vás nepodepíše a přesto bude mít zálohovou daň. Jelikož bude mít souběh příjmů daněných zálohovou daní, zaměstnanec je povinen podat daňové přiznání.

    • 8. 1. 2014 12:53

      PavlínkaV. (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: DPČ - zálohová daň
      Děkuji moc paní Jasná. Moc prosím, kde toto najdu v zákoně? Tu zálohovou daň. Nemohu to nikde najít. Zaměstnanec chce po mě důkaz (černé na bílém). Nelíbí se mu, že si sám pak bude muset podat DP.

    • 8. 1. 2014 13:23

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: DPČ - zálohová daň
      § 6 odst.4 ZDP
      Zde na liště ještě není v zákonech tato aktualizace. Zkuste pohledat jinde.

    • 8. 1. 2014 17:22

      PavlínkaV. (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: DPČ - zálohová daň
      Moc prosím hledám už 2 hodiny a nemohu nikde najít, pomůže někdo?

    • 8. 1. 2014 18:10

      PavlínkaV. (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: DPČ - zálohová daň
      Je to ono?

      (4) Příjmy zúčtované nebo vyplacené plátcem daně jsou samostatným základem daně pro zdanění daní vybíranou srážkou podle zvláštní sazby daně, jedná-li se o příjmy podle odstavce 1 plynoucí na základě dohody o provedení práce, jejichž úhrnná výše u téhož plátce daně nepřesáhne za kalendářní měsíc částku 10000 Kč, a zaměstnanec u tohoto plátce daně nepodepsal prohlášení k dani podle § 38k odstavce 4, 5 nebo 7 anebo nevyužije-li postup podle § 36 odst. 7.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).