Hlavní navigace

Platce ci neplatce DPH

• (neregistrovaný) 88.103.252.---

8. 1. 2014 19:22

zacinam podnikat a prosim o radu, zda mam byt platce DPH nebo nemam,budu mit obchudek se smisenym zbozim, ktere budu i dovazet ze zahranici+kava nejaky ten zakusek.Nevim co je pro mne lepsi,dokaze mi to nekdo vysvetlit nebo poradit co je pro mne lepsi.dekuji Andrea

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 1. 2014 20:48

xxxx (neregistrovaný) 84.242.91.---

Re: platce ci neplatce DPH
      Pro prodej koncovým spotřebitelům, kteří nejsou plátci DPH, je vždy lepší také nebýt plátcem DPH. Zbude vám víc nebo můžete prodávat levněji... Ovšem s tím dovozem nevím, mohlo by se stát, že s z vás stane osoba identifikovaná k dani nebo jak se tomu říká... Jednodušší je nakupovat jen v ČR, ale zkoumejte dál...

• 8. 1. 2014 22:34

kiki73 (neregistrovaný) 88.103.252.---

Identifikovaná osoba se z nás stává (a je třeba se zaregistrovat) z kteréhokoliv z následujících důvodů (podle §6 g-i Zákona o DPH):
      Z jiného státu EU jsme pořídili zboží, jehož celková hodnota (bez DPH) překročila v kalendářním roce 326 000 Kč (kromě výjimek týkajících se třístranného obchodu)

• 8. 1. 2014 23:01

henia (neregistrovaný) 90.178.136.---

i ze zahraničí můžete nakupovat jako neplátce, ale musíte dodavatele na to upozornit, on své zboží musí pak fakturovat včetně jejich DPH. U vás se to pak nijak nerozlišuje od místních dodavatelů.

• 8. 1. 2014 23:02

henia (neregistrovaný) 90.178.136.---

Pokud nepřekročíte roční obrat v tržbě, zapomněla jsem dodat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).