Hlavní navigace

Výpověď - RD

• (neregistrovaný) 178.72.245.---

9. 1. 2014 8:43

Dobrý den, psalo se tady hodně, ale nevím jak z toho ven. K 20.1.14 mi končí RD, telefonicky jsme se zaměstnavatelem dohodli o ukončení pracovního poměru, již nyní mi došla dohoda o rozvázání prac.poměru k 20.1., ale není tam nic o "nadbytečnosti" ani o odstupném. Pracovní poměr chci rozvázat i zaměs., ale nechci přijít o odstupné, to je jen slíbené telefon (takže není písemně ...jedná se o mezinárodní společnost), tak snad nelže :-), Ale jakou smlouvu nyní podepsat, aby se pracovní poměr ukončil k 20.1.14, nepřišla jsem o odstupné (o kterém ve smlouvě nepíše). (doodávám nebudu tam nastovat, není kde...a od března mám novou práci, jinde, smlouvu už mám podepsanou). děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2014 8:58

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: Výpověď - RD
      Pokud není v dohodě, že se jedná o nadbytečnost, je pouze sepsaná klasická dohoda o ukončení PP dohodou, pak nárok na odstupné nevzniká. Zkuste se domluvit se zaměstnavatelem, aby do dohody o ukončení zapracoval, že se jedná o nadbytečnost.

• 9. 1. 2014 9:18

luc1 (neregistrovaný) 178.72.245.---

Ne nemá místo, proto jsem si hledala jinde a našla, zaměstanavatel mi tel. sdělil, že pracov.poměr ukončíme a vyplácí vždy po RD odstupné, ale dohoda co došla je " bez textu nadbytečnost, odstupné.." pouze roz. pracovního poměru k 20.1. a dalších bodech (nevynášení informací...). Nabídka místa je pouze do 450 km (nehodlám se stěhovat, proto i výpověď a omezovaly se i stavy zaměstnanců na současné pobočce a někteří skončili k 12/2013). O odtupné bych nerada přišla, ráda bych se vrátila, ale není kde... děkuji

• 9. 1. 2014 14:31

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

pokud v té dohodě nikde není odkaz, že jde o nadbytečnost, nepodepisovala bych ji. Zavolejte mu a sdělte mu, že ji chcete předělat. Ústně vám může slíbit cokoli, ale pokud to nemáte písemně, nemusíte se toho dočkat. Nehledě na to, že odstupné u takové dohody nenáleží a ZP a OSSZ by požadovaly pojistné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).